Monika Bagárová vydala tretí album

Česká speváčka Monika Bagárová vydala po šiestich rokoch nový album Silnější. Producentom albumu je Tomi Popovič, ktorý sa postaral o jednotu a vzájomný súzvuk skladieb. Fanúšikovia sa doteraz zoznámili so skladbami VysněnáKarma. Tesne pred Vianocami ich ešte čaká vydanie ďalšieho singla – Něco víc, ktorý krásna speváčka nahrala spoločne s Benom Cristovao.

Na nových piesňach sa okrem Tomiho PopovičaMoniky Bagárovej podieľali aj ďalší umelci a hudobníci – Ben Cristovao, Kali, P.A.T., Monikina rodina – otec, sestra a švagor a ďalší.

Album je iný už len tým, že je celý v češtine. Mám tam skvelých hudobných hostí a z toho sa veľmi teším. Väčšinu skladieb napísal Tomi Popovič a album odzrkadľuje viac tém zo života. Vďaka tomuto albumu Silnější som spoznala skvelých, talentovaných ľudí, teší sa speváčka.

Spolupráca s Monikou sa začala tým, že sme sa evidovali na hudobnej scéne. Párkrát sme si napísali. Veľmi sa mi páči jej hlas, výzor a celkovo jej prezentácia. Hudobne sme si úplne sadli. Máme rovnaký hudobný vkus, milujeme černošskú muziku, r’n’b, funky, soul. Začali sme spolu komunikovať a urobili sme prvý song Karma, opisujú spoluprácu Tomi Popovič, ktorý dueto napísal o svojom toxickom vzťahu a veciach, ktoré sú svojím spôsobom v spoločnosti tabu alebo sa o nich tak často nehovorí. V čase nahrávania mala Monika Bagárová plnohodnotný, šťastný vzťah. No kým sa skladba dokončila, obsah skladby sa aj pre speváčku stal do určitej miery realitou.

Neskôr sa opäť spojili a debatovali o tom, či singel alebo rovno celý album. Producent Tomi Popovič preferoval práve možnosť urobiť celý album. V dnešnej dobe už nie je úplne typické, aby jeden producent robil interpretovi úplne celý album sám. Nakoniec som dostal do rúk celú zodpovednosť za album. Nahrávali sme v Brne, aby to bolo jednoduchšie pre Moniku s ohľadom na jej dcéru a celkový časový harmonogram. Samozrejme, počas spolupráce vznikli rôzne situácie, kedy sme nesúhlasili s textom alebo skladbou, ale je to súčasť tvorivého procesu. Album dopadol fantasticky a ja som spokojný, hovorí producent.

Hudbu k aktuálnej novinke Něco víc pripravil producent albumu Tomi Popovič. Text písal Ben Cristovao priamo v štúdiu počas nahrávania. Ben priniesol iný pohľad a možnosti práce, čo bolo veľmi inšpiratívne. Po rokoch sme spolupracovali a bolo to veľmi pekné, povedala Monika Bagárová.