Manon Meurt sa vidia v zrkadlách

Manon Meurt prináša prvý singel s názvom Mirrors z pripravovaného albumu. Kapela opäť spojila sily so silným producentom. Nový album vznikal pod taktovkou britského hudobníka a producenta Eddieho Stevensa, známeho spoluprácou s Moloko, Zero 7, Róisín Murphy a Janou Kirschner.

Súčasťou Eddieho prístupu bolo rozdeliť naše piesne na jednotlivé fragmenty. Každý fragment sme nahrali s iným nástrojovým nazvučením a potom sme ich opäť spojili do finálnej podoby. Spolupráca bola kreatívna, nepredvídateľná a v neustálom pohybe, rovnako ako výsledok, ktorý vydáme v apríli 2024 a na ktorý nadviaže séria koncertov. Vďaka Eddiemu sme sa ako kapela dostali na miesta, ktoré by od nás pred pár rokmi nikto nečakal.  Naučili sme sa pristupovať k našej hudbe naozaj medzižánrovo, hovorí klávesák David Tichý.

Rakovnícki Manon Meurt sú na scéne od roku 2012 a úspešne vystupujú nielen na domácich pódiách, ale aj v zahraničí na prestížnych prehliadkach Eurosonic Noorderslag v Holandsku, Ment Ljubljana v Slovinsku, Reeperbahn v Hamburgu a Waves Vienna v Rakúsku. Absolvovali turné po Francúzsku, Belgicku, Dánsku, Holandsku, Maďarsku, Chorvátsku, Srbsku, Ukrajine a Veľkej Británii. Súčasnú zostavu tvoria okrem speváčky, gitaristky a basgitaristky Kateřiny Elznicovej a klávesistu Davida Tichého aj bubeník Jiří Bendl a gitarista Kryštof Korčák.