Marek Vandrák predstavuje singel Stromy

Slovenská hudobná scéna má nový objav. Volá sa Marek Vandrák, pochádza zo Spišskej Novej Vsi a k svojim piesňam si skladá hudbu aj texty. Fanúšikom predstavuje svoj prvý singel s názvom Stromy. Pre Mareka je tvorba jedným zo spôsobov, akým spracúva emócie. V zásuvke má pripravené aj ďalšie skladby a aktuálne chystá vydanie debutového albumu.

Hudbu aj texty si píšem sám. Konkrétne Stromy som napísal dosť dávno, ešte kedysi počas štúdia na výške. Na detaily si už pravdupovediac ani nespomínam, ale viem, že som ju vtedy nedopísal celú. Niečo tomu stále chýbalo a tak som ju odložil do zásuvky. Tak to v takýchto prípadoch robievam – počkám, nech pieseň akoby sama dozrie a nesilím to v ten daný moment, keď to nejde samé od seba, vysvetľuje Marek.

Marek Vandrák sa hudbe začal vážnejšie venovať počas štúdia na vysokej škole v Brne, kde vyštudoval najprv politológiu a potom aj právnickú fakultu. S priateľmi si tam založili kapelu, v ktorej hrával na klarinet. Časom ale začal skladať vlastné pesničky a čoraz viac sa zameriaval na spev a gitaru.

Skladaniu pesničiek sa venujem už niekoľko rokov. Najväčší zlom však nastal, keď som na 30 narodeniny od mojej partnerky dostal darček v podobe možnosti nahrať si dve pesničky v hudobnom štúdiu. Ona ich potom tajne, bez môjho vedomia, poslala manažérovi Jožkovi Šebovi, ktorý si ich vypočul a do pol hodiny prišiel ku mne domov. Povedal mi, že s tým ideme robiť niečo serióznejšie, spomína Marek.

Spevákovi a skladateľovi sa tak plnia sny. Momentálne nahráva s partiou vynikajúcich hudobníkov nový album, ktorý postupne predstaví fanúšikom. Tvorba pre mňa jedným zo spôsobov, akým spracúvam emócie. Keď ich cítim, tak sa ich snažím vyjadriť. A čím silnejšiu emóciu pociťujem, tým mám väčšie nutkanie vziať si do rúk gitaru a zápisník, uzatvára Marek Vandrák.