Ztracený ešte pred umeleckou pauzou naservíroval fanúšikom nový album

Marek Ztracený pred pár dňami odohral tri kompletne vypredané koncerty v pražskom štadióne Eden pre 100 tisíc fanúšikov. V čase vrcholiacich príprav a skúšok na tieto jedinečné vystúpenia zároveň nečakane svojich priaznivcov prekvapil oznámením na sociálnych sieťach o blížiacom sa vydaní nového albumu.

Albumová novinka dostala názov Originál, čím spevák okrem iného odkazuje na jeden zo svojich posledných veľkých hitov, ktorý samozrejme na albume nesmie chýbať. Album na CD bol prvýkrát v predaji exkluzívne práve na spomínaných koncertoch v Edene. Už tradične ho vydalo vydavateľstvo Supraphon.

Originál má v diskografii Mareka Ztraceného poradové číslo sedem. Obsahuje 11 skladieb, autorom hudby i textov je výhradne Marek Ztracený. Piesne vznikali počas uplynulých troch rokov, teda vzápätí po vydaní bestseleru Planeta jménem stres, ktorý bol ocenený zlatou i platinovou platňou. Vďaka trojročnému časovému rozpätiu sa poslucháči mohli s novinkami zoznamovať priebežne prostredníctvom jednotlivých singlov a videoklipov, ktoré vždy po vydaní obsadzovali popredné priečky rozhlasových hitparád a trendov na YouTube.

Okrem spomínaného rovnomenného hitu Originál a niekoľkých absolútnych noviniek tu fanúšikovia nájdu i známe a obľúbené piesne Moje milá, Pomalu, Vítr do plachet, či aktuálny singel Stále věřím. Ako záverečnú pomyselnú čerešničku na torte zaradil na album tiež vianočné dueto s Hanou Zagorovou Vánoce jako dřív – skladbu, ktorá sa stala úplne poslednou nahrávkou, ktorú legendárna speváčka naspievala.

O absolútnom fenoméne a dominancii Mareka Ztraceného na českej hudobnej scéne svedčia okrem úspešných koncertov v Edene aktuálne tiež 3 výročné Ceny OSAnajúspešnejší textár, najúspešnejší skladateľ populárnej hudby a populárna skladba roka (Moje milá) a vlaňajšie víťazstvo v ankete Český Slávik.