Marek Ztracený kvôli klipu precestoval za 56 hodín 6 štátov

Novinka Mareka Ztraceného, album Vlastní svět prináša i aktuálny singel MinuLost – tanečne ladenú letnú pieseň, ktorú výrazne dopĺňa vydarený videoklip. Nakrúcalo sa v Paríži, Londýne, Ríme, Barcelone, na Mallorke, ale zahral si i Karlov most v Prahe. Od nápadu na realizáciu až po koniec nakrúcania neuplynul ani týždeň. Marek prakticky ihneď po nápade sadol so skúseným kameramanom a režisérom Ondřejom Soukupom do lietadla a navštívili spolu 6 štátov v priebehu 56 hodín.

Keď prišla reč na klip k piesni MinuLost, uvedomil som si, že to bude zložitejšie než inokedy. Po chvíli premýšľania som si hovoril, že čo tak nahrať ho niekde pri mori, potom mi napadlo, čo trebárs v Paríži alebo v Londýne? Povedal som to kamarátovi a on sa na mňa pozrel a povedal ironicky nechceš rovno obísť celý svet? Bola streda a vo štvrtok som už mal kúpené letenky do 8 krajín Európy a po odohraní víkendových koncertov, sme s kameramanom Ondrom Soukupom zrazu sedeli na letisku v Prahe. Mal som iba tri dni voľna medzi koncertmi a rozhodol som sa, že v priebehu 56 hodín obletíme 8 európskych metropol a v každej z nich niečo nakrútime. Ako obvykle mi väčšina ľudí povedala, že som blázon. Vieš, aké je to drahé a náročné na produkciu? No, a ja som im povedal, že žiadnu produkciu nechcem. Proste pôjdeme a budeme improvizovať a baviť sa, upresňuje Marek Ztracený.

Nakrúcanie videoklipu neprebehlo úplne bez problémov, no stihnúť navštíviť 6 krásnych miest po celej Európe za 56 hodín, je výkon. Nebola to práve dovolenka. Na každú krajinu sme mali pár hodín, niektoré lety mali meškanie aj 6 hodín a jeden z nich (do Zürichu) sme nestihli. Nakoniec sme stihli 6 filmovacích miest, ale i tak sme mali 5 hodín materiálu na 3-minútový klip. Stretávali sme rôznych ľudí a hovorili sme im, že točíme hudobný videoklip a či sa chcú zapojiť. Väčšina sa pridala a zažili sme situácie, na ktoré nikdy nezabudneme. Klip je v mojich očiach úžasný a je dôkazom toho, že všetko je možné, keď sa chce. Videl som viac krajín za 56 hodín, než za celý svoj život. Najkrajšie miesta Európy mi hrajú v klipe hlavnú rolu a je to jeden veľký šialený príbeh.

Keby sme celý príbeh nakrúcania vyjadrili číslami, vyzeralo by to asi takto:
7 000 km
56 hodín
49 km chôdze
5 hodín spánku
1 videoklip

Nový album Vlastní svět, obsahuje 11 vyrovnaných skladieb. Vychádza po trojročnej pauze a ponúka okrem iného i megahity, známe z vysielania rádií, Léto 95 či Vlastní svět. Fanúšikovia tu nájdu i baladu Naše cesty, alebo obľúbenú skladbu Dvě lahve vína (Lajlalalaj), nechýba ani duet s Martou Jandovou Počasí. Potvrdením Marekových autorských kvalít je i jeho aktuálna spolupráca s Karlom Gottom, pre ktorého napísal titulnú skladbu jeho nového štúdiového albumu Ta pravá.