Pred porotu kvôli láske

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, zverejnil nový videoklip Len s tebou, v ktorom si zahrala i spevákova frajerka. Hlavnou témou je ako inak – láska. 

Z pesničky je cítiť radosť, nádych lásky a mne sa veľmi pozdáva. Skúsil som do toho čosi vymyslieť a išlo to pekne od srdca. Verím, že v piesni Len s tebou, sa mnoho ľudí dokáže nájsť. Táto skladba je o tom, že najdôležitejšie je nájsť niekoho, s kým človek môže zdieľať svoje šťastie. Že za to stojí bojovať a držať si ho aj napriek rôznym nástrahám, spomína Peter Juhás na zrod novinky.

Snažili sme sa o zachovanie mojich folkových koreňov, ak to tak smiem nazvať, no zároveň dať skladbe nádych modernosti. Hudba je flexibilná mágia a ja verím, že sa nám podarilo preniesť k ľudom pocit radosti. Tento štýl hudby je niečo, čo by mohlo osloviť širšie spektrum poslucháčov. V septembri tohto roku mám v pláne vydať druhý štúdiový album, kde sa bude nachádzať aj táto skladba, prezrádza Peter Juhás svoje hudobné plány. V súvislosti s avizovanou štúdiovkou momentálne prebieha kampaň, kde si ľudia môžu tento album predobjednať alebo si vybrať nejakú inú z odmien.

Ďalšia skladba, ktorá pribudne do zoznamu albumu, ktorý Peter Juhás chystá, bude duet s populárnym slovenským spevákom. Čoskoro ľudom odprezentujeme aj zaujímavú spoluprácu s Lukym  Adamcom, z ktorej mám veľkú radosť. K tomu začína leto plné koncertov. Čo viac si priať. Teším sa na všetkých, s ktorými sa uvidíme a nech sa všetci majú dobre, odkazuje spevák na záver.

Janka Marczellová