Mária Čírová predstavila nový singel

Dokonalý svet je pieseň, ktorú Mária Čírová vydala na svojom poslednom štúdiovom albume #2017. Skladba je dielom autorskej dvojice Mišo BielySamuel Kovács, ktorá je podpísaná tiež pod megahitom Unikát. Text singla nesie dôležité posolstvo, ktoré získava ešte väčšiu silu v spojení s Máriinými okrúhlymi narodeninami, ktoré nedávno oslávila. Dokonalý svet hovorí o tom, ako plynie čas, a že by sme na to nemali zabúdať. Myslím, že je dobré, mať pred sebou stále nejaký cieľ – potom človek v živote nikdy nie je sám, vysvetľuje speváčka symbolický text pesničky.

Keď Mária spoločne so svojím tvorivým tímom na čele s režisérom Jakubom Gulyásom premýšľala nad tým, ako toto životné posolstvo stvárniť vizuálne vo videoklipe, rozhodla sa prizvať na nakrúcanie uznávanú slovenskú herečku Máriu Kráľovičovú, ktorá svojím aktívnym životným štýlom aj vo vysokom veku dokonale symbolizuje text piesne. Pani Kráľovičová je pre mňa presne takou inšpiratívnou osobou. Fascinuje ma, ako prežíva život naplno, jej život je bohatý a plný zážitkov, plný krásnych stretnutí, toto je ten dokonalý svet, po ktorom každý z nás vnútorne túži. Som veľmi poctená, že pani Kráľovičová prijala moje pozvanie. Obe sme si nakrúcanie naozaj užili. Nikdy nezabudnem na okamih, keď pani Kráľovičová recitovala koníkovi na pľaci Sládkovičovu Marínu, spomína na nezabudnuteľné nakrúcanie.

Videoklip s magickou jesennou atmosférou vykresľuje životné putovanie 3 generácií, ktoré stvárňujú Mária Čírová, jej dcérka ZoeMária Kráľovičová. Život je metaforicky zosobnený v postave koňa, a divák môže prostredníctvom interakcie jednotlivých postáv s koňom pozorovať, ako sa vekom človek vyvíja a mení svoj postoj k životu. Pôsobivý videoklip vznikal na ranči v Miloslavove neďaleko Bratislavy, kam chodí Mária jazdiť a hlavnú rolu si zahral práve kôň, na ktorom tu zvykne pravidelne trénovať.

Ako Mária prezrádza, videoklip Dokonalý svet plánovala vydať už dávno, nakrúcala ho totiž minulý rok v lete. Nečakane jej, však prišlo do cesty veľa povinností spojených s vydaním nového albumu a úspešná spolupráca s Benom Cristovaom. Napokon sa preto rozhodla, že vydanie videoklipu odloží a nechá si ho ako narodeninový darček. Všetko je tak ako má byť. Odkaz videoklipu dokonale ladí k môjmu aktuálnemu súkromnému aj pracovnému jubileu a navyše sa krásne hodí k jesenno-zimnej atmosfére týchto dní, dodáva Mária na záver.