Mária Čírová prináša nespútanú energiu

Zatiaľ čo jeseň a zimu minulého roka venovala Mária Čírová svojmu štvrtému štúdiovému albumu #2017, jar a leto 2018 otvára novým singlom. Najnovší počin aktuálne najžiadanejšej slovenskej speváčky má názov Slobodná a speváčka ho predstavuje s unikátnym animovaným videoklipom.

Povedala by som to tak, že na albume #2017 som sa vyspievala z mnohých zážitkov a pocitov, možno i strachov. Preto bol ten album miestami aj melancholický. Dnes cítim potrebu vyspievať pozitívne emócie, ktoré prežívam. Z baladickej nálady som prešla do dynamickej. Som veľmi šťastná a vnútorne spokojná a vyrovnaná a to zo mňa vyšlo von a pretavilo sa to do Slobodnej, vysvetľuje Mária.

Spievam o tom, že sa cítim dokonale slobodná, pretože nie som závislá od toho, čo si o mne myslia iní. Prijímam výzvy, nebojím sa ich, chcem byť sama sebou, chcem si život prežiť podľa svojich predstáv. Slobodná je o tom, že naozaj slobodní sme iba vtedy, keď sme sami sebou. Nemusíme neustále bojovať a obhajovať svoje vlastné ja len preto, že nežijeme život podľa šablón a predstáv iných. Preto vnímam túto skladbu ako pokračovanie Unikátu, ktorý priniesol veľmi podobné posolstvo, a zatiaľ čo Unikát bol venovaný všetkým bez rozdielu, Slobodná sa prihovára špeciálne všetkým ženám, hovorí speváčka.

V roku 2018 oslávi Mária Čírová už 10. výročie na hudobnej scéne. Ako dodáva, singel Slobodná je začiatkom oslavy, v rámci ktorej prinesie fanúšikom viacero prekvapení.