Martausová nahrala s Harichom benefičnú pieseň

Za vznikom najnovšej slovenskej hudobnej spolupráce je zaujímavý príbeh. Sima Martausová totiž skladbu napísala počas jedného z uplynulých ročníkov cyklistiky Parasport24 Tour. Benefičná cyklistika počas jedného týždňa spája do cyklopelotónu po celom Slovensku hendikepovaných športovcov a ich podporovateľov z radov známych tvárí. Medzi osobnosti, ktoré pri tejto príležitosti každoročne nasadnú na týždeň na svoje bicykle, aby podporili dobrú vec, patrí okrem speváčky a mnohých ďalších aj Martin Harich.

Inšpirovaná atmosférou, skvelou partiou a silnými životnými príbehmi napísala Sima počas jednej zo spomínaných cyklistík pieseň Spojiť sily, ktorú sa rozhodla venovať svojim novým priateľom – hendikepovaným športovcom, ktorých na podujatí spoznala. „Pesničku Spojiť sily som zložila po svojej prvej cyklistike s ľuďmi z Parasportu, ktorí mi veľmi prirástli k srdcu. Keď som prišla domov, uvedomila som si, aké je krásne, ako si môžu hendikepovaní a zdraví navzájom pomáhať. Radosť z maličkostí a ich pohľad na život učí nás zdravých, aby sme si vážili to, čo máme a tešili sa už len z toho, že sme. Pesnička Spojiť sily je vyjadrením toho, ako ma napĺňa radosťou vedomie toho, že keď spojíme sily, môžeme dokázať krásne veci a život je krajší, spomína Sima na zrod skladby.

Pri mojej druhej cyklistike, kde už bol bicyklovať aj Maťko Harich mi napadlo, že táto pieseň by veľmi pekne znela ako duet. Preto sme ju jeden večer skúsili nacvičiť ako spoločný song a musím sa priznať, že odkedy sme z nej urobili duet, páči sa mi tá pieseň ešte viac. Každý do nej vložil kúsok seba a svojho srdca a preto je to pre mňa veľmi výnimočné dielo,“ vysvetľuje obľúbená pesničkárka príbeh piesne, z ktorej sa duet zrodil až rok potom, čo ju napísala.

Keď skladbu zahrala Martinovi Harichovi, spevák a hudobník ju inšpiroval nápadmi na produkciu a aranžmány skladby. Práve vďaka tomu sa napokon z piesne stal ich najnovší duet. S touto pesničkou to bolo také úplne spontánne. So Simou sme chceli duet už dlho, no tento prišiel tak sám, neplánovane. Keď mi pieseň vlani zahrala na bajkovačke, veľmi sa mi páčila, navrhol som jej nejaké úpravy, a tie sa zase páčili jej. Takže sme spojili sily a povedali sme si, že do roka a do dňa to nahráme, aby to bolo na ďalší ročník Parasport24 Tour hotové, dodáva Martin Harich.

Prácu možno oceniť rôznymi spôsobmi, no zložiť o tom pieseň s tak silnými slovami a naspievať tak skvelými spevákmi, akými sú Sima a Martin, je pre mňa obrovská vec, ktorú si nesmierne vážim a cením. Aj takýmto gestom sa mi potvrdzuje, že k práci, ktorú robím pre ľudí s hendikepom, vyberám tých správnych, lebo keď chcete robiť dobré veci, musíte ich robiť s dobrými ľuďmi. Ďakujem a verím, že spojiť sily nabudí množstvo ľudí ísť cestou, akú máme my… spájame… a nielen sily 🙂 , poďakoval sa Sime a Martinovi za vydarený duet a hudobnú podporu Miroslav Buľovský, zakladateľ občianskeho združenia Parasport24 a organizátor podujatia Parasport24 Tour, ktoré tento rok absolvuje už svoj 11. ročník.