Magda Vášáryová sa spojí so ženami

Magda Vašáryová. foto N - Tomáš Benedikovič / Zdroj info a foto: Be Well Media

Slovenská politička, bývalá herečka a diplomatka Magda Vášáryová sa zúčastní na druhom ročníku divadelného festivalu Showcase venovanom ženám. Jeho nosnou témou je postavenie žien v spoločnosti. Na podujatí sa predstavia umelkyne Dominika Kavaschová, Andrea Bučko či speváčka Katarína Máliková. Čestnou hosťkou bude herečka Gabriela Marcinková.

Festival organizovaný Divadlom NUDE trvá do 18. septembra v Bratislave. Milovníkom divadla poskytuje pohľady na ženu v rôznych obdobiach jej života, pričom sa zameria na jej vnútorný svet i na rolu, ktorú žena zohráva v súčasnosti. Magda Vášáryová, predsedníčka Živeny, najstaršieho ženského spolku na Slovensku, sa zúčastní na predstavení Mala Dr. Csabová pravdu? už zajtra, v stredu 16. septembra, po ktorom s ňou bude nasledovať voľná diskusia.

Tešíme sa, že pani Vášáryová naše pozvanie prijala. Postavenie žien v spoločnosti za posledných sto rokov, rodová rovnoprávnosť, ženská spolupatričnosť a podpora je námetom inscenácie, a tak verím, že sa budeme mať o čom spolu rozprávať, uviedla spoluautorka predstavenia, herečka Lýdia Ondrušová.