Martausovej a Müllerovi svietia Svätojánske mušky

Autor foto: Lukáš Kimlička, Zdroj foto: Propaganda House

Speváčka Sima Martausová a legendárny Richard Müller majú spoločné dueto Svätojánske mušky. V pesničke cítiť Simin pozitívny pohľad na svet a Richardov životný nadhľad. Autorkou hudby aj textu je talentovaná Sima, ktorá pieseň zložila pre svojho budúceho manžela. Legendárny spevák vraví, že sa mu pesnička zapáčila na prvé počutie a o Sime sa s láskou vyjadruje ako o zlate slovenskej popmusic.

Koncom septembra vydala Sima Martausová svoj štvrtý album, ktorý predstavila naživo počas turné na 23-och vypredaných koncertoch v slovenských mestách. Na CD sa nachádza aj dueto, ktoré zložila pred vyše rokom. Po piesňach Balet a skladbe Smej sa z rovnomenného albumu, sú Svätojánske mušky tretím singlom.

Pieseň vznikla asi pred rokom a pol a príbeh je jednoduchý. Predstavila som si deň, keď sa raz vydám a pesničku spievam budúcemu manželovi. Odkedy som ju zložila cítila som, že by sa mi páčila viac ako dueto. S Richardom sa poznáme už dávnejšie a myslím, že sme si ľudsky sadli. To, že ho oslovíme napadlo môjmu manažérovi Jožkovi Šebovi, a ja som hneď súhlasila. Pre mňa je Richard legenda, naozaj veľký umelec aj človek,“ vraví Sima Martausová.

Richard Müller bol z piesne nadšený a páčila sa mu na prvé počutie. V minulosti Simu niekoľkokrát pozval ako hosťa na svoj koncert a keďže mu je sympatická aj ľudsky, neváhal pieseň naspievať. „Sima mi dala vypočuť pesničku, ktorú zložila, mňa zaujala, tak sme sa dohodli na rozdelení textu a ja som veľmi rád, že som to absolvoval. Sima je jedno podozrivo milé dievča, ktoré je zlatom našej popmusic,“ vyznal sa Richard Müller.