Yaelov záhadný monolit

Záhada monolitu z Utahu zaujala širokú populáciu, keď sa pred niekoľkými rokmi tento kovový predmet neznámeho pôvodu objavil a súčasne aj zmizol z púštnej oblasti v americkom štáte Utah. Nakrátko na to sa monolit opäť objavil v Rumunsku a v Kalifornii na vrchole hory Pine Mountain.

Je známe, že tento 3 metrový predmet sa objavil nielen v krajinách ako Taliansko, Nemecko alebo Francúzko, ale jeho výskyt bol zaznamenaný aj na Slovensku v mestách Senec a Ružomberok. Výskyt tohto tajomného predmetu je nepredvídateľný, no celkom nedávno vyšiel úplne nový videoklip na Yaelovu skladbu Čas, v ktorej sa objavil tento záhadný monolit. Oblasť výskytu je neznáma, avšak podľa videoklipu prostredie pripomína mesačnú krajinu.

V deň nakrúcania sme mali s tímom istú predstavu o scenári videoklipu, ale keď sme dorazili na lokáciu, zostali sme ako obarení, keď sme si všimli, čo sa na nej nachádza. V tom momente sme s režisérom Martinom Mikom okamžite celý scenár upravili tak, aby sme ukázali záhadný monolit vo videoklipe. Bol asi 3 metre vysoký a nedalo sa s ním pohnúť, čiže predpokladám, že bol ťažký. Bolo to niečo fantastické, hovorí Yael.

Mladý spevák súčasne potvrdil, že videoklip sa nakrúcal na Slovensku, ale miesto nechce prezradiť. Vzhľadom ku všetkým doterajším poznatkom v súvislosti s objavením záhadného monolitu sa dá predpokladať, že predmet sa už na mieste nakrúcania videoklipu nenachádza a je len otázka času, kedy a kde sa opäť vyskytne.