Martin Chodúr dáva šancu desaťročnej speváčke z Berouna

Foto: Patrik Ratajský

Je to osem rokov, čo sa z Martina Chodúra stal historicky prvý víťaz televíznej talentovej súťaže ČeskoSlovensko hľadá Superstar. Od tej doby sa z Martina stal jeden z najvšestrannejších spevákov mladej generácie, vydal tri sólové albumy a čím ďalej častejšie koncertuje v Čechách, na Morave a a na Slovensku. Na tento rok pripravil so svojou sprievodnou kapelou MACH sériu adventných a predvianočných koncertov a hneď na dvoch sa rozhodol dať šancu desaťročnej speváčke Adelke Řehořovej z Berouna.

Adelka je finalistkou tohtoročného tuzemského kola Sanremo Junior CZ a keď som ju počul spievať jednu z árií zo slávneho muzikálu Fantóm opery, doslova mi spadla brada, hovorí o mladučkom a ťažko prepočuteľnom talente Martin. V tej chvíli mi bolo jasné, že si ju pozvem na premiéru môjho adventného programu, ktorá sa koná 25. novembra tohto roku v pražskom Divadle U Hasičov. Adélka si na ňom zaspieva nielen spomínanú áriu, ale predstaví sa so mnou aj v zmesi vianočných piesní a kolied. A tiež si so mnou zaspieva na adventnom koncerte v Ostrave 11. decembra, ktorý bude v priamom prenose vysielať Český rozhlas Ostrava. Uvedomujem si, že nastal čas, aby som dal šancu mladučkej speváčke, pretože nebyť Superstar netuším, kde by som dnes bol, doplňuje majiteľ hlasu trojoktávového rozsahu.

Prvýkrát sme sa s Martinom stretli v druhej polovici septembra a ja som mala samozrejme trému, priznáva Adelka. Tá sa ale čoskoro rozplynula, pretože Martin je moc sympatický a milý človek. Pripravil mi všetko, čo sa mám na koncerty naučiť a ja sa už všetko usilovne učím so svojou pani profesorkou spevu Reneé Nachtigallovou, aby som šancu, ktorú mi dáva, nezmeškala, ale aby som ju čo najviac zúročila a využila aj skúseností z príprav na Sanremo Junior. Navyše od tej chvíle, čo som od neho ponuku na spoločné koncerty dostala, pravidelne počúvam jeho albumy. Moc sa na našu spoluprácu teším!

Martin Chodúr tento rok absolvuje sedem adventných koncertov a 2. decembra bude v pražskej Tipsport Arene hosťom Vianočného koncertu – Sen Mariky Gombitovej. V budúcom roku potom natočí v sprievode Janáčkovej filharmónie Ostrava svoj prvý vianočný album, ktorého vydanie podporí niekoľkými veľkými vianočnými koncertmi.