Tomáš Klus zahrá šnúru koncertov na Slovensku

Zdroj: www.tomasklus.cz (Milan Malíček, Právo)

Známy český pesničkár Tomáš Klus pripravuje v apríli tohto roka turné, na ktorom predstaví svoju novinku – album SpOlu. Od 7. apríla 2019 odohrá postupne koncerty v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici, Trenčíne, Žiline, PopradeKošiciach.

V roku 2018 sa priaznivci Tomáša Klusa dočkali ďalšieho štúdiového albumu umelca, na ktorom nechýba duet s manželkou Tamarou A pak, ani singel Tichá voda. Baladická skladba je o súboji s neprístupnosťou a o tom, že ľudia majú v sebe veľa ostychu prehovoriť. Šiesty radový album umelca nesie posolstvo hovorme spolu a Tomáš o ňom povedal: Tichá voda je v každom z nás. Často radšej nič nepovieme, zo strachu, z nedôvery vo vlastný názor.

Tomáš Klus odohrá koncerty na Tomáš Klus 2019 Tour SpOlu so svojou Cílovou skupinou najväčšie hity a aj skladby z nového albumu. Nový, netradičný prístup umelca vidieť aj v skladbe Dobrodružce. Vo videoklipe, v ktorom opäť účinkuje aj jeho žena Tamara, sledujeme príbeh lásky muža a ženy, ich spolunažívania. Tamara, žena-zombie, je tŕňom v oku ostatným obyvateľom, ktorí tento vzťah odsudzujú. Tomáš Klus opäť raz poukazuje na to, ako niektorí ľudia môžu mať problém prijať niekoho s odlišným názorom, a že sa môžu prejavovať až nenávistne.

Umelecká cesta Tomáša Klusa sa na novom albume opäť rozvinula, skúsil viacero netradičných postupov a SpOlu má so svojimi 21 skladbami, historicky vzaté, minutáž dvojalbumu. Prvé koncertné predvedenie týchto skladieb si slovenskí priaznivci užijú už v apríli 2019.

V rámci turné Tomáš Klus 2019 Tour SpOlu vystúpi aj jeho slovenský kolega, známy z účinkovania v súťaži Česko-Slovensko má talent, Juraj Hnilica. Som moc šťastný, že sa toto prepojenie uskutoční. Už dávno som od ľudí počúval, že by bolo skvelé nás zažiť spolu na jednom koncerte, povedal Juraj Hnilica a dodal: Prirovnávali nás k sebe a ja som vtedy Tomáša ešte dobre nepoznal. Bolo to pre mňa až neopísateľné a kládol som si otázku, ako je možné, že sme si v niektorých veciach veľmi podobní, keď sa nepoznáme, ani neregistrujeme jeden druhého.

Tomáš Klus 2019 Tour SpOlu
07.04.2019  Bratislava, HANT Aréna
08.04.2019  Nitra, PKO
10.04.2019  Banská Bystrica, Ministry Of Fun
11.04.2019  Trenčín, Športová hala
13.04.2019  Žilina, Event House
14.04.2019  Poprad, Aréna Poprad
16.04.2019  Košice, Spoločenský pavilón