Spoveď čarodejnice: Tajomstvo času

V ďalekej budúcnosti, keď Adrianin manžel Ardet už nežije a jej deti dávno majú svoje deti, ona sama, stále mladá a krásna, stráca chuť do života, v ktorom viac nevidí zmysel. Navštívi ju však Morgana a žiada si splnenie sľubu, ktorý jej svojho času Adriana dala. Ide o záchranu celého ich rodu a ryšavú bosorku čaká dobrodružná cesta do minulosti.

V tretej časti príbehu zo série Spoveď čarodejnice, Adriana spolu so svojim bratrancom Viktorom začnú pátranie po Simonovi. Tomu sa, vďaka moci Morganinho prsteňa, podarilo preniesť do sedemnásteho storočia. Zmenil tak budúcnosť ich rodu a ak by došlo k ďalším zmenám, Adriane a jej rovnako talentovaným potomkom hrozí vážne nebezpečenstvo.

Cesta späť po rieke času prináša nečakané možnosti a aj nádej na to, že bude mať príležitosť znova stretnúť stratenú osudovú lásku. Znova Francúzsko, znova Paríž a znova Francois. Zachránia spoločne s Viktorom svoju vlastnú budúcnosť? Pretože sedemnáste storočie, v ktorom sa musia narýchlo zorientovať, im to nemieni uľahčiť.Čo sa napokon stane s Adrianou, Francoisom a ich nečakanou šancou na spoločné šťastie? Čo je osudom ryšavej bosorky? Tajomstvo času, tretí zo série príbehov Spoveď čarodejnice autorky Vity Jamborovej, vychádza v slovenskom jazyku, v českom nakladateľstve Naše vojsko.