Martin Harich a For You stavili na hlasy

Pieseň Right Beside You predstavujú spevák a skladateľ Martin Harich a vokálna skupina For You. Všetky zvuky v novinke sú vytvorené výlučne hlasmi šiestich úžasných spevákov. Autorom hudby aj textu je Martin Harich, réžiu klipu majú na konte všetci vokalisti a nakrúcali ho na krásnych miestach Liptova.

Do mobilu som si nahral prvý úryvok skladby a neprikladal som tomu veľkú váhu. Na cestách vždy tvorím a niekedy je v prvej forme pesničky ťažké rozpoznať, čo je použiteľné a čo nie. Bol som vtedy skoro tak zasnený, ako tá pieseň samotná. A pamätám si, že najviac ma tešil akýsi pokoj, ktorý z nej išiel. Prišiel som na to cestou domov, v lietadle do Európy. Človek počas takého dlhého letu nemá veľa možností čo môže robiť, tak som si vypočul všetky nahrávky z Ameriky. Táto mi zostala najviac v hlave a hneď som v nej počul ľudské hlasy, veľa ľudských hlasov, prezradil Martin Harich. Text skladby je o ľudských bublinkách, v ktorých sa každý z nás kotúľa svojim smerom a robí tento svet farebnejším, dodáva.

Pri nakrúcaní klipu sme stavili na ľudské bublinky v kaviarni, ktoré kráčajú za svojím cieľom a na konci sa spoja – možno ani sami nevedia ako. Je to jedna z hlavných myšlienok piesne a verím, že samotný klip tento pocit podporí. Pôvodne sme chceli nazbierať niektoré scény aj v zahraničí, nakoniec sme všetko nakrútili doma. Vždy si hovorím, že všetko je tak – ako to má byť, vysvetlil Martin Harich.