Simrit Kaur predstaví duchovnú silu hudby

Hudba lieči a posilňuje. Slovenským fanúšikom to dokáže speváčka Simrit Kaur, ktorá vystúpi v bratislavskom Ateliéri Babylon 18. septembra 2018. Poslucháčom predstaví duchovnú, liečivú hudbu akoby z iného sveta. Američanka s gréckymi koreňmi vyrastala na hudbe Boba Marleyho, počúvala grécku, africkú či indickú hudbu, ale prekvapivo aj Grateful Dead, Led Zeppelin, Mazzy Star, Tori Amos či Jeffa Buckleyho. Simrit svojou tvorbou natoľko zaujala populárnu speváčku Belindu Carlisle, že s ňou spolupracovala na albume.

Hudba Simrit Kaur je zvláštna, speváčka cez ňu vyjadruje hlbokú ľudskosť a lásku a dokáže sa ľudí hlboko dotknúť. Simrit vychovali v adoptívnej rodine, v ktorej členovia neboli pokrvní príbuzní. V nej pochopila, že hlboké vzťahy sú vecou srdca a duše.

Moja revolúcia je odvaha byť tým, kým skutočne som. Hovoriť našu pravdu uprostred strachu. Byť autentickým bez ohľadu na to, čo si ľudia budú hovoriť alebo myslieť. Je to odvaha kráčať sám a zároveň vedieť, že nie sme sami a kráčame spoločne do neznáma, hovorí o svojich pocitoch pri tvorbe Simrit Kaur.

Poslucháči opisujú hudbu Simrit ako duchovnú, liečivú hudbu z iného sveta. Jej kompozície prenášajú hĺbku starovekej hudby do modernej formy. Zvuky hudby Simrit Kaur vás môžu zaviezť do zmeneného stavu vedomia a aj do procesu uzdravovania.

Vývoj mojej hudby považujem za prirodzený. Vždy som bola fascinovaná a študovala som mystickú byzantskú hudbu gréckokatolíckej cirkvi, v ktorej som vyrastala. Spievala som v zbore a študovala byzantské hymny. Hudba, ktorú robím teraz, nie je nič iné. Možno sú použité iné nástroje a štýly, ale podstata je rovnaká, tvrdí Simrit Kaur.

Od roku 2010 má Simrit na konte šesť štúdiových albumov a osem hudobných videí. Album s názvom Simrit a skladba Revolution znamenali veľkú zmenu v tvorbe Simrit. Vymenila tvorivý tím, začala si viac veriť a robiť veci po svojom. Divákov v Bratislave poteší koncertom v Atelieri Babylon už 18. septembra tohto roku.