Matej Koreň má album Stigmy

Autor foto: Katarína Acél

Novinka Stigmy obsahuje 11 skladieb, na ktorých autorský tím pracoval od augusta 2018. Päticu skladieb, Ešte na to mám, Zo žúru, Raz sa musia nájsť, Videl som ťa v mesteSnívam, autori už verejnosti predstavili, šesť je úplnou novinkou.

Autorská dvojica Henrich LeškoMarek Maďarič spolupracuje od roku 2013, kedy spoločne napísali pre Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene muzikál Prekliaty básnik. Pred troma rokmi vydali prvý spoločný autorský album, ktorý naspievali Marcel PalonderKristína Greppelová. Minulý rok prizvali na spoluprácu na ďalšom albume speváka Mateja Koreňa, z ktorého sa stala plnohodnotná aj autorská súčasť tímu a vznikol album Stigmy.

Na albume Stigmy sú po prvýkrát v mojom živote texty, ktoré som si nenapísal sám. Kým neprišli Marek s Henrichom, som vždy ponuky na naspievanie textu zahral do outu. Text skladby musím mať prežitý aj v reálnom živote, iba vtedy je autentická, prezradil Matej Koreň.

Skladby na albume sú prevažne pomalšie a vymyká sa iba skladba Zo žúru. Nerobíme klasické popové skladby, za ktorými by sa rádiá trhali. Ideme svojou vlastnou cestou, a tak vznikol album, kde sa pop dostáva na hranice s inými žánrami ako jazz alebo rock, povedal autor hudby Henrich Leško.

Matej Koreň sa v nových skladbách prezentuje v unikátnej speváckej rovine. Spieva akoby starým spôsobom, jednoducho a autenticky. Na dvoch skladbách, Raz sa musia nájsťSnívam, hosťujú aj ženy – speváčky Lilly ManíčkováMichaela Husárová. Album vyšiel v limitovanej edícii na CD a je dostupný na streamingových službách.

ZOZNAM SKLADIEB (MATEJ KOREŇ: STIGMY):
Sfinga
Svojim odcudzený
Modlitba
Ešte na to mám
Raz sa musia nájsť (feat. Lilly Maníčková)
Herec vedľajších rolí
Zo žúru
Potopa
Videl som ťa
Vstúp do rieky
Snívam (feat. Michaela Husárová)