Matej Smutný pokrstil Auru

Slovenský spevák, skladateľ a multiinštrumentalista Matej Smutný, ktorý si získal už minulý rok výraznú pozornosť v slovenských rádiách vďaka svojmu prvému singlu Psycho Love, vydal v júni svoj debutový album s názvom Aura. Pred pár dňami sa uskutočnil krst albumu a spevák so svojou kapelou a hosťkou večera, speváčkou Larou Koll (zaspievali spolu pieseň By My Side), zahrali naživo piesne z albumu. V úlohe krstných otcov sa predstavili spevák Martin Harich a Richard Porubän.

Od momentu, kedy so mnou Matej začal hrávať v kapele na basu, potom na bicie a neskôr asi na úplne všetko, už ubehlo vyše päť rokov a ja som hrdý, že s ním môžem dnes stáť na pódiu a krstiť jeho debutový album Aura. Precestovali sme spolu naozajstný kus sveta, zažili nezabudnuteľné zážitky a naše kamarátstvo prešlo mnohými skúškami. Matejovou a mojou vášňou je cestovanie, a to ideálne v kombinácii s buskingom. Teším sa z každej novej slovenskej hudby a táto mi je špeciálne blízka. Veľmi Maťovi držím palce, vysvetľuje Martin Harich, ako sa z Mateja Smutného stal postupne líder vlastnej kapely The Psycho Lovers. Chalani si po krste na tajňáša pripravili aj skladbu Yellow od kapely Coldplay, ktorú majú obaja veľmi radi. Krstilo sa modrou tekutinou Bols Blue Curacao.

Ďalším krstným otcom bol Richard Porubän, šedá eminencia kapely a zástupca jej manažmentu, ktorý na adresu Mateja & The Psycho Lovers a samotného albumu Aura zdôraznil: Som hrdý, že môžem byť krstným otcom prvého slovenského albumu, mixovaného do formátu Dolby Atmos. O to viac, že chalani z kapely sú mi veľmi blízki, a dúfam, že nebudeme dlho čakať na ďalšieho hudobného súrodenca. Album vznikal na Malte, v Kanade, v Bratislave. Výsledný Dolby Atmos mix dostal na starosť Matt Hyde (Abbey Roads).

Na tento krst spojený s koncertom určite nezabudnem do konca života. Nielen, že išlo o náš vôbec prvý krst nášho vôbec prvého štúdiového albumu, ale navyše to celé dopadlo nad naše očakávania. Na našej live show sme pracovali dlhé mesiace zatvorení v štúdiách a skúšobniach a teraz sme mali konečne možnosť zužitkovať našu prácu a odpáliť to spolu so všetkými, ktorí nás prišli podporiť a užiť si ten moment s nami. Špeciálne by som chcel poďakovať Centru nezávislej kultúry Záhrada, ktoré nám zabezpečilo nezabudnuteľnú atmosféru, vyjadril sa nadšene Matej Smutný.

Samotné slovo aura je definované ako farebné energické pole, ktoré sa nachádza okolo každého objektu na svete, ale nedokáže žiariť tak silno, aby bolo pozorovateľné voľným okom. Ak však ľuďom pripomenieme, že nejaká aura existuje, začnú ju cítiť alebo vnímať akýmkoľvek iným spôsobom. Náš prvý debutový album sme tak metaforou nazvali práve preto. Ak dosť silno poukážeme na to, že naša hudba je tu a že ju robíme pre všetkých bez rozdielov, jedného dňa si s nami naše skladby bude spievať celý svet, hovorí spevák a autor o názve svojho debutového albumu.

Termíny koncertov jesenného turné Aura:
01. október Detva, KC Andreja Sládkoviča
07. október Zvolen, Wake Up
20. október Žilina, Smer Klub 77
22. október prešov, Stromoradie