S pocitom viny

Vyšla dlhoočakávaná albumová novinka Škwor, Sobě věrnej (na CD a rovno i na vinylovej platni). Pre všetkých nedočkavých a netrzpezlivých kapela predtým zverejnila ďalšiu ochutnávku v podobe už tretieho klipu a singla s názvom Pocit viny. Okrem skvelého singla sa kapela vo veľkom pripravuje i na svoje historicky prvé slovenské turné.

Výberom skladby Pocit viny ako tretieho singla chceme fanúšikom okrem iného ukázať i rozmanitosť nového albumu. Nedávali sme si hranice a nebáli sme sa experimentovať s hudobnou produkciou. Je tu napríklad inštrumentálna sláčiková pasáž, ktorú sme nahrávali so skvelým muzikantom a členom Českej filharmónie Marekom Novákom. Väčší priestor tu dostávajú i scratche, ktoré nám nahrával DJ Flux, hovorí k singlovej novinke gitarista Jan Chudan, ktorý je autorom hudby a s frontmanom Petrom Hrdličkom sa podelil i o text.

Ťažiskový bol pre nás najmä motív vody a dažďa, ktorý sa na novom albume prelína niekoľkými skladbami. Technické stvárnenie dažďa bolo pomerne náročné. Keďže sa točilo v parných letných mesiacoch, nemohli sme si dovoliť čakať na skutočný dážď a museli sme ho teda vyrobiť umelo v štúdiu, komentuje kapela.