Oslava života v špeciálnom spojení

Minulý rok počas festivalu Campana Fest v Nitre vzniklo jedinečné spojenie pesničkára Juraja Hnilicu a bubeníckeho orchestra Campana Batucada, z ktorého tieto dve hudobné telesá prinášajú nádherný, audiovizuálny záznam piesne s názvom PieSen života, ktorá je sama akousi oslavou života ako takého.

Výnimočné na tomto spojení je to, že vzniklo v deň kedy Campana Batucada oslavuje svoje narodeniny a aby toho nebolo málo, v ten istý deň oslavuje aj samotný Juraj Hnilica. Celé toto spojenie je pre mňa neskutočne magické, keďže takto pekne ako to celé do seba zapadlo, by sme to ani nedokázali my sami vymyslieť. Jedno veľké vesmírne kúzlo, opisuje Juraj Hnilica.

Život je rytmus. Je v chôdzi, je v tlkote srdca, je v reči, je v dýchaní, je v práci či pohybe. Preto som moc rád, že sme mohli roztancovať rytmom aj túto krásnu Jurajovú pieseň. Od prvého stretnutia s ním mám pocit, že sme starí kamaráti. Naša spolupráca je od začiatku veľmi úprimná a pravdivá. Teším sa na jej pokračovanie, poznamenal dirigent a zakladateľ Campana Batucada Igor Presidente Holka.

Campana Fest je každoročný festival v Nitre, ktorý organizuje Igor Holka spolu so svojím tímom. Výnimočné na ňom je to, že nemá žiadnych sponzorov a aj napriek tomu na ňom v minulom roku účinkovalo vyše 300 účinkujúcich. Je o láske k muzike a životu a ako tvrdí jeho zakladateľ: Je o veľkých srdciach.

Fanúšikom Juraja Hnilicu pripomíname aktuálne, špeciálne, akustické turné so zastávkami v týchto mestách:
30.03 Levice
31.03. Praha
14.04. Nové Mesto nad Váhom
22.04. Kežmarok
26.04. Námestovo
29.04. Liptovská Teplá
30.04. Lučenec
03.05. Žiar nad Hronom

Info: Jozef Dančík / Foto: Juraj Valkovič