#mekynaveky vďaka týmto novinkám

Meky naveky dávno nie je už iba slogan, ktorý nedá zabudnúť na slovenskú spevácku legendu, Mira Žbirku. Vďaka neutíchajúcim aktivitám okolo tejto jedinečnej osobnosti československej populárnej hudby, sa Mekyho meno neustále skloňuje vo  všetkých pádoch.

Výstava Miro Žbirka – Roky a dni si pre veľký záujem fanúšikov predĺži pobyt na Bratislavskom hrade až do polovice novembra 2023. Potom sa presunie do Košíc.

Už zajtra, 19. októbra 2023 vychádza nová kniha Katherine – Katka Žbirková: Môj život s Mekym. Kniha spomienok na život s československou hudobnou legendou, ktorú napísal hudobný publicista a Mekyho životopisec Honza Vedral spolu s Katkou Žbirkovou, obsahuje okrem iného aj nikdy nezverejnené fotografie listy zo súkromného archívu Žbirkovcov.

V týchto dňoch vychádza aj exkluzívny, striktne limitovaný LP box s názvom: Vinyl Box – Universal Collection so všetkými albumami, ktoré Miro Žbirka vydal vo vydavateľstve Universal Music. Na LP sa tak poprvýkrát objavia albumy Samozrejmý svet (1994), Meky (1997), Dúhy (2005) a Empatia (2009). V exkluzívnom boxe spolu s Modrým albumom (2002), Symphonic Albumom (2011), albumom Miro (2015), Double Albumom (2018), albumom Posledné veci (2022) a špeciálnym exkluzívnym bonusom (singlom s dvoma doteraz nevydanými skladbami), doplnia fanúšikom po LP boxe Opusu kompletnú zbierku radových albumov na vinylových LP.

Knihu Katherine – Katka Žbirková: Môj život s Mekym a LP box albumov z Universal Music uvedú do života Mekyho blízki na dvoch exkluzívnych spomienkových večeroch 10. novembra 2023 v Štúdiu L+S v Bratislave a 21. októbra 2023 v Lucerna Music Bare v Prahe.