Spieva po celom svete a nie je v tom sama

Ešte donedávna poznali Eriku Strečkovú najmä fanúšikovia rocku a metalu. To už ale nejaký ten piatok neplatí. Sympatická speváčka už dávnejšie ukázala, že mantinely tvrdej muziky sú jej akési priúzke. Erika sa hudbe venuje od malička, prvú skupinu mala ako 15-ročná a odvtedy je pre ňu muzika všetkým. Po takmer desiatich rokoch v symfonicko-metalovej kapele Symfobia sa rozhodla ísť vlastnou cestou.

Už dlhšie som mala pocit, že potrebujem vo svojom živote niečo zmeniť. Vždy sa mi páčilo mnoho hudobných štýlov, a aj keď rocková či metalová hudba bude vo mne navždy, momentálne cítim, že chcem zjemniť, skúsiť, zažiť a naučiť sa niečo nové, prezradila usmievavá hudobníčka.

Posledné dva roky spieva Erika v profesionálnej skupine Abba Tribute Band Abborn a vďaka nej ju spoznali takmer na celom svete. Jedným z mojich snov bolo spojiť spievanie s cestovaním po svete. S touto kapelou sa mi to podarilo. Hráme hlavne v Európe, ale koncertovali sme už aj v USA či Dubaji, teší sa speváčka, ktorá sa začala venovať aj sólovému projektu. Ku svojmu krstnému menu pridala pseudonym Elien.

Chcela som niečo, čo sa bude začínať na E. Pri písaní prvej skladby som sa pozrela na obraz našej planéty vo vesmíre, ktorý mi visí nad posteľou a zrazu mi napadlo anglické slovo Alien, teda mimozemšťan, ktoré sa vyslovuje s E. Celý život sa cítim ako taký mimozemšťan na tejto planéte, najmä kvôli tomu, že moje zmýšľanie a konanie sa častokrát odlišuje od väčšiny. A jednoducho kombinácia Erika Elien mi prišla ako celá ja, vysvetlila so smiechom pôvod novej prezývky.

Pred pár dňami zverejnila Erika Elien novučičký videoklip na jej úplne prvú sólovú skladbu, ktorá sa volá Nie si v tom sám. Fanúšikov okrem hudobnej stránky zaujme aj text piesne, ktorý pojednáva o citlivej téme, depresii.

Nikdy som depresiou netrpela, avšak mnoho mojich blízkych áno. Táto téma je stále tak trochu tabu a ľudia majú na ňu veľmi skreslené názory. Niekedy som si aj ja myslela, že sú to iba smutní ľudia, ktorí nevedia, čo so životom. Bežný smútok ale nie je depresia. Po tom, ako som randila s mužom s depresiou, chcela som o tejto téme vedieť viac. Depresia je choroba, ktorá sa môže objaviť u kohokoľvek z nás a určite by sa malo o nej hovoriť viac. Odborne a otvorene, povedala viac k tejto téme.

V závere videoklipu nájdu fanúšikovia aj číslo na linku pre duševné zdravie. Vyhľadať pomoc v psychicky náročnej životnej situácii nie je prejavom zlyhania a slabosti. Je to prejavom sily človeka, postarať sa o seba či svojich blízkych.

All About Music