Meredith majú hororovú novinku

Československá metalcoreová kapela Meredith predstavuje novú skladbu 4 Days In Delirium. K novému singlu vznikol hororový videoklip, ktorý sa nakrúcal v pražskom dome strachu Prague Fear House. V klipe si zahral aj čierny kráľovský had a iné strach naháňajúce tvory.

S nápadom na skladbu prišiel náš exgitarista Roland Hains. Celkovú štruktúru skladby dorobili spolu s gitaristom Eddom Guothom a bubeníkom Markom Malatinskim. Po presťahovaní sa z Košíc do Prahy, bolo pre kapelu náročnejšie, keďže sme ostali v pôvodnej trojici a to Marko, Edd a ja, takže sme skladbu odložili a čakala na svoje vzkriesenie. Časom sa nám podarilo nájsť tých správnych ľudí do našej Meredith rodiny. Privítali sme dvoch šikovných chalanov. Basgitarista Johnny Nightmare a gitarista Fyery Sorrow. Zhodli sme sa, že je čas na novú skladbu v novej zostave. Johnny pridal hutnosť a charakter a Fyery to vyšperkoval svojim špecifickým štýlom. Do textu skladby som zahrnul všetky moje pocity a zážitky z posledného obdobia, vysvetľuje frontman kapely Rob Raven.

Už pri písaní textu som mal predstavu o vizuále klipu. Je to naša zatiaľ najtemnejšia skladba, ktorá vás vtiahne do iného sveta. Vždy som túžil vytvoriť skladbu s hororovou tematikou, ktorá ľuďom ukáže, že mnoho ľudí má svojich osobných démonov, s ktorými musia bojovať. Preto som prišiel s návrhom, že klip nakrútime v Prague Fear House, v ktorom pracujem a ktorý má ideálnu atmosféru, hovorí Rob Raven a dodáva: Úlohu diabla stvárnil môj kamarát a kolega Martin Vapor Ivaška, ktorý sa nám staral aj o pitný režim počas nakrúcania. O zapaľovanie sviečok, držanie svetiel a o to, aby sme neumreli hladom sa postarala moja úžasná žena. V klipe si zahral aj nádherný had ,Lampropeltis getula nigrita, ktorého nám zabezpečila chovateľka a kráľovná plazov Anička Parmová. Zmenšenú napodobeninu mňa samého v klipe vytvorila šikovná mamina môjho kolegu, pani Mária Winterová.