Michael Kocab vydal sólový album Abstract

V rozmanitých skladbách a kompozíciách odhaľuje svoju bohatú muzikantskú dušu a miestami nečakane aj osobnú polohu. Na skladbách pre nový album pracoval Michael Kocab dlhých desať rokov a považuje ho za jeden z hudobných vrcholov svojho obdobia štýlovej syntézy, ktorej sa dá hovoriť trebárs abstract rock.

„Album je vyjadrením mojej rozorvanej skladateľskej duše, ktorá tenduje od jazzu k funky, od rocku k punku a od techna späť ku klasickej hudbe, ktorú som vyštudoval,“ vysvetľuje skladateľ a spevák.

Do štúdia si prizval vynikajúcich hudobníkov (Glenn Proudfoot, Klaudius Kryšpín, František Kop, Miroslav Hloucal, Jan Jakubec, Richard Scheufler, Petr Kukovič) a spevákov či rapperov (Natalie Kocab, Matěj Ruppert, Vladimír 518, Radek Banga). Svoju prvú nahrávku má na albume najmladší Kocabov syn David a svojráznej úlohy sa v jednej piesni ujal jeho prvorodený syn Michael.

Michael Kocab je český hudobný skladateľ a spevák, občiansky aktivista a aj politik. V roku 1977 založil skupinu Pražský výběr. Hral dôležitú úlohu počas tzv. Nežnej revolúcie a odvtedy bol politicky činný. Hudbe sa však venoval bez prestávky súbežne so svojimi politickými aktivitami. V roku 2004 získal cenu Českej filmovej akadémie.

ZOZNAM SKLADIEB:
Jako havran
Ruppert to vychytá
Já batohům nerozumím
Zvěřinec 518
Tatínku, co je to chaos?
Jan Hus
No tak mi to do kebule nandej
On Time, Mr. Paulicek!
Klement Gottwald