Michal Horák je nekonfliktní typ

Ako je už pre stúpajúcu hviezdu českého pesničkárskeho neba typické, v novom singli nešetrí sebe vlastnou ľahkosťou a nákazlivým humorom. Nechýbajú nečakané slovné spojenia, z ktorých nejedno má potenciál zľudovieť. To všetko skvelo podčiarkuje remeselne i obsahovo výborne zvládnutý videoklip v réžii Vladimíra Špičku, ktorý, ako Horák podotýka, sa chopil detailného vizuálneho spracovania s takým elánom, aký sa len tak nevidí, a to od ručnej výroby rekvizít až po animácie v klipe.

Pôvodný nápad bol celkom neškodný, a to napísať univerzálny hate-song, kde sa dotyčnému adresátovi prihovára respektíve, nadáva takými prirovnaniami, aké by prislúchali správnemu nekonfliktnému typu. Vo svetle posledných udalostí mi však nejaké konkrétne mená prichádzajú na myseľ. To ale nič nemení na tom, že pieseň by mala hlavne zabaviť, čoho nie je nikdy dosť, komentuje Michal Horák svoju aktuálnu novinku.

Elánom v klipe nešetrí ani sám Michal Horák. Ten sa v ňom napríklad ocitol v zápasníckom ringu, kde predvádza pohybové kreácie, za aké by sa snáď nemusel hanbiť ani profesionálny fighter. To platí i o ďalších hercoch, medzi ktorými pozorný divák a znalec Horákovej predchádzajúcej klipovej tvorby objaví hneď niekoľko známych tvárí.

Napriek svojmu zjavnému talentu, nielen hudobnému, ale i zápasníckemu však Michal Horák podľa vlastných slov medzi konfliktné typy nepatrí: Odkedy si pamätám, tak v zlom som sa nikdy nebil. Našťastie na to nebol dôvod. S kamarátmi si ale príležitostne športovo zazápasíme v gréckorímskom štýle. Vzhľadom na to, že väčšina z nich váži o 20 kíl viac než ja, zápas väčšinou netrvá dlho. Dosť nás to ale, minimálne v tej chvíli, baví.