V novom duete je Michal Horák V tolerancii s Terezou Balonovou

Po úspešnom karanténnom singli Rande s hosťujúcou Berenikou Suchánkovou sa mladý talentovaný objav českého pesničkárstva Michal Horák hlási o slovo s ďalším singlom. A opäť na to nie je sám. Tentokrát spojil sily s okúzľujúcou speváčkou Terezou Balonovou, s ktorou v piesni i klipe V toleranci spevom i tancom iskrivo a s dôvtipom vykresľujú nástrahy i radosti partnerského spolužitia.

S Terkou sa poznáme už niekoľko rokov. Kedysi som vystupoval na gymnáziu Špitálská v Prahe v rámci školského festivalu a predo mnou tam hrala miestna školáčka so skvelou vlastnou tvorbou, výborne ovládala gitaru a geniálne pracovala s looperom. No a to bola Terka. Od tej doby sme zostali v kontakte a keď malo prísť na tento slaďák, bola Terka jasnou voľbou, vysvetľuje Michal Horák, prečo si do svojho nového duetu vybral práve šarmantnú a nadanú vychádzajúcu hviezdu českej popmusic.

Pieseň i klip vznikli v priebehu jedného dňa v krásnom interiéri hradeckej Petrof Gallery, ktorý pôsobivo dokresľuje atmosféru piesne, a zároveň je kontrastným prvkom k určitému sympatickému huncútstvu. To je napokon pre Horákovu tvorbu typické a medzi jeho fanúšikmi obľúbené.

Ako sa ukazuje, ďaleko k nemu nemá ani Tereza Balonová. Môžem neskromne potvrdiť, že sme s Terkou kamaráti na podobnej vlne hudobného vkusu i humoru, takže sa pesnička i klip točili jedna báseň, dodáva k tomu pesničkár, ktorý vlani debutoval albumom Michalovo cédéčko a svojou tvorbou i komediálnym talentom sa radí k hudobníkom ako Pokáč či Voxel.

Horák zároveň upozorňuje, že výber lokácie i nástrojov, na ktoré si v klipe zahral, rozhodne neboli náhodné: S Petrofom ma spája hneď niekoľko vecí. Ich pianino máme doma už vyše 30 rokov a ja som sa vďaka nemu naučil hrať na klavíri. Ďalej je to tiež známa královohradecká firma, čo je mi ako hradeckému rodákovi a patriotovi pochopiteľne sympatické, koniec koncov v Petrofe svojho času pracoval môj otec i prastrýko. No a v neposlednom rade sú to úžasné a kvalitné nástroje, skrátka radosť si na ne zahrať. Takže je mi ohromnou cťou a potešením, že sa naše cesty týmto spôsobom prepojili.