Michal Horák má za sebou výnimočný rok

Z diplomky nemá nic, no so svojou hudbou zaznamenáva čoraz populárnejší český pesničkár Michal Horák v posledných mesiacoch a týždňoch jeden úspech za druhým. Dôkazom je jeho druhý radový Michalbum, z ktorého vzišli úspešné single a klipy Blaženo či Plány jdou, a tiež ten najzásadnejší ukazovateľ – priazeň fanúšikov. Práve tá mu vyniesla titul Objav roka v tohtoročnej ankete popularity Český slávik. Ako poďakovanie a zároveň pokračovanie už niekoľkoročnej tradície v takomto období pesničkár servíruje nový klip a singel Jak nejde o život.

Mám takú tradíciu posledných pár rokov na Vianoce vždy vydať niečo ľahko na zamyslenie. Táto pesnička spracováva jednoduchú ľudovú radu, ktorú mi vždy hovoril môj otec a ktorá mi úprimne často pomôže, keď mám blbú náladu. Povedal som si, že by mohlo byť fajn toto jednoduché posolstvo poslať na Vianoce medzi ľudí, možno to niekomu príde vhod, komentuje Michal Horák novinku, ktorá nadväzuje na počiny z predošlých rokov Domů k vám (2020) a Až mi bude pětašedesát (2019).

Myslím, že videoklip má takú tú typickú pokojnú atmosféru, ktorá by mala na Vianoce byť, dodáva spevák, ktorý so svojimi klipmi pravidelne boduje v trendoch YouTube a dá sa predpokladať, že výnimkou nebude ani novinka, ktorá je jeho prvým videom po zisku titulu Objav roka v ankete Český slávik. Práve spomínané ocenenie je jedným z veľkých míľnikov a úspechov v čoraz sľubnejšie sa rozvíjajúcej kariére mladého talentovaného pesničkára. Ako ale Michal Horák upozorňuje, v rámci tohto roka to nie je jediný míľnik: Uplynulý rok bol bezpochyby v mnohých veciach unikátny. Na jar sme urobili doposiaľ najväčší benefičný stream, na ktorom sa vyzbieralo viac ako sto tisíc korún na Neratov. Priebežne sme vydávali jeden singel za druhým, nahrali a pokrstili album, prežili turné, a nakoniec ten Objav roka v Slávikovi. Najväčším úspechom tiež bezpochyby je, že ma ešte nevyhodili zo školy, ba naopak sa malými istými krôčikmi približujem k štátniciam. Síce z diplomovky stále nemám nič, ale do tej sa pustím až po prvých štátniciach. Snáď.