Michal Horák veľa je a má to rád

Hviezda českého pesničkára Michala Horáka stúpa stále ďalej a nič na tom nemení ani skutočnosť, že je po nakrúcaní nového klipu o pár kíl ťažší. Novinka s výstižným názvom Hodně jím a mám to rád je po predošlých videoklipoch Rande s Berenikou Suchánkovou, V toleranci s Terezou Balonovou, Vpoho a virálnej srandičke Distanční song už piatym Horákovým videom v poradí, s ktorým boduje v Trendoch YouTube. Niet sa čomu čudovať, inteligentného humoru nie je nikdy  – a obzvlášť v týchto časoch – dosť.

Mám pocit, že si všetci myslia, že som počas natáčania všetko to jedlo vážne zjedol. Hoci som naozaj veľký jedák, tak zjedenie všetkého, čo sa v priebehu natáčania vystriedalo na stole, by ma asi zabilo. Aj keď išlo o študentské jedlá, na ktoré je môj žalúdok pomerne adaptovaný, tak kombinácia už studenej čínskej polievky, bagety z čerpacej stanice, ultramastného bramboráku od môjho otca a kopy špagiet s kečupom by už mohla byť smrteľná, uisťuje Michal Horák, že ani jeho apetít nie je neobmedzený. Zároveň ale priznáva, že je spoľahlivý dojedač: To, že niečo chutí viac z cudzieho taniera, je známa vec. Aspoň u nás doma to tak vždy platilo. Inak často bývam aj dojedač, keď treba. Predsa to tu nenecháme zhniť.

To, že nemá problém s vtipným nadhľadom i robením si žartov sám zo seba, Michal Horák dokazuje pravidelne. Či už je to jeho vlaňajší albumový debut Michalovo cédéčko alebo tohtoročné nové single, je očividné, že baví nielen seba, ale predovšetkým fanúšikov. Napokon neustále rastúce počty vzhliadnutí jeho klipov i čísla streamov a na sociálnych sieťach o tom vypovedajú pomerne jasne.