Mirai nesú v zime letnú lásku

Po dvojročnej pauze prichádza kapela Mirai s novým, v poradí štvrtým albumom, ktorý svetlo sveta uzrie už v prvej polovici budúceho roka. Obľúbená popová kapela teraz odhaľuje ústredný song pripravovanej novinky s názvom Summer Love.

Je to chillová vec, pri ktorej ma jednoducho baví vibe. Nikam sa neponáhľa, na nič sa nehrá a cítim z nej ľahkosť, predstavuje song frontman kapely Mirai Navrátil. Ako napovedá názov, témou je láska, ktorá z letného romániku prerástla do niečoho vážnejšieho. O réžiu videoklipu sa ako obvykle postaral Ondřej Kudyn, na nahrávke sa obdobne tradične podieľal tiež jeden z najžiadanejších producentov – Ondřej Fiedler alias fiedlerski.

Veľmi krátko od vydania piesne Dopis tak členovia kapely Mirai svojich priaznivcov opätovne zásobujú novou hudbou, tentokrát klasickým rádiovým hitom. Vlastne to nie je letný song, aj keď sme ho napísali na sklonku leta, smeje sa Mirai zavádzajúcemu názvu.

Na novom albume, myslím, bude kopec starých aj nových Mirai. Je to štvrtý album a proste si trošku robíme, čo chceme a čo nás baví. To sme asi robili vždy, ale mám pocit, že ten level slobody je teraz ešte ďalej. Len tadeto, mám pocit, vedie cesta k tomu to udržať roky, jednoducho sa tou hudbou baviť. Myslíme, že to bude baviť aj vás, komentuje kapela Mirai.

Novinka je už druhým singlom z netrpezlivo očakávaného albumu, ktorý kapela poňala neobvyklým spôsobom. Zhruba každú tretinu albumu nahrávame v inej krajine. Začali sme v Berlíne, pokračovali sme v Ríme a posledné štádium nás ešte len čaká a rozhodujeme sa, kde ho nahráme. Chceme si to robiť pekné, lebo celkovo toho času na samotnú hudbu moc nie je a keď spolu bývame niekde na byte, chate, v štúdiu, tak je ten focus na muziku úplne inde, uzatvára spevák. Dá sa tak predpokladať, že poslucháčov čaká od Mirai niečo výnimočné.