Mirai prekvapujú fanúšikov

Kapela Mirai ponúkla videoklip k piesni Vedle tebe usínám, do ktorého obsadila celý rad známych tvárí. V chytľavej romantickej piesni, z najnovšieho albumu Maneki Neko, sa v klipe vedľa frontmana kapely objavuje napríklad Lucie Borhyová, Pokáč, Eva Burešová, Jan Cina alebo youtuber Karel Kovy Kovář. S videoklipom kapela oznámila termín druhého koncertu v najväčšej českej koncertnej hale. Rádiový refrén piesne Vedle tebe usínám zaznie spolu s ďalšími hitmi kapely Miraipražskej O2 aréne hneď dvakrát – 15. septembra a 13. októbra 2022.

Netrúfam si povedať, že to bude hit, ale máme pocit, že refrén je naozaj chytľavý. Určite by som si to prial, ale čím som starší, tým viac viem, že nič neviem, povedal o piesni frontman kapely Mirai Navrátil.

Pieseň z nového albumu sa ako štvrtá v poradí dočkala svojho vizuálu, opäť z dielne dvorného videomakera kapely Ondřeje Kudynu. Väčšinu videoklipu tvoria zábery na speváka v posteli, kde sa vedľa neho strieda celý rad známych tvárí – priateľov nielen z hudobnej scény.

Doteraz sme nestavali naše klipy na známych tvárach, ale teraz nám prišlo, že to dáva zmysel a nie je to prvoplánové. Väčšina z nich sú kamaráti alebo aspoň spriaznení známi, približuje Mirai Navrátil, vedľa ktorého vo videoklipe zaspáva Andrea Hlaváčková, rapperka Sharlotta, herečka Anna Kadeřávková, moderátorka Iva Kubelková alebo herec a Miraiov parťák zo StarDance, Zdeněk Godla.

Čerství držitelia Českého Slávika za Kapelu roka sa rozhodli urobiť svojim fanúšikom radosť a kvôli veľkému záujmu pridávajú druhý termín koncertu v pražskej O2 aréne. Máme z toho obrovský rešpekt, ale posledné týždne v podstate neustále vysvetľujeme ľuďom, že je hala plná a nemám im čo ponúknuť. Vzhľadom na to, že koncert je ešte ďaleko, tak sme si povedali, že to riskneme a spravíme druhý. Keď, tak predáme gate, ale urobíme si poriadnu párty v poloprázdnej hale, kde pozveme všetkých našich kamošov, dodáva Mirai s úsmevom.