Miriam Kaiser predstavuje Tanec strún

Miriam Kaiser naposledy upútala pozornosť hudobnej scény i verejnosti v roku 2016 štúdiovým albumom Colour Sounds. Počas roka 2017 bolo okolo nej zdanlivé singlové ticho, v zákulisí však umelkyňa kreovala nový hudobný projekt. V priebehu pár mesiacov prešla špecifickým hudobným prerodom, ktorého výsledkom je zmena zostavy v jej kapele i výrazná zvuková premena jej tvorby. Spomínaný prerod Miriam zavŕši ešte tento rok a pretaví do nového štúdiového albumu, ktorý vydá na jeseň. A práve z neho predstavuje prvú ochutnávku, singel Tanec strún.

Frontmanka prešla výraznou hudobnou, až žánrovou zmenou predovšetkým v porovnaní s prvým albumom Deň dňu (2014), ktorý mal z jej tvorby zatiaľ najbližšie k popu. Pri druhom albume Colour Sounds (2016) sa už viac prejavilo jej inštrumentálne cítenie a inšpirácia slovenskou melodikou, a práve tie v jej hudobnom podpise ostávajú i naďalej. Vďaka nim Miriam Kaiser rozpoznáte aj v jej novej tvorbe. V podstate pokračujem v tejto línii, len aranžovanie skladieb bude komornejšie – noty som nakoniec písala na sláčikové trio. Namiesto veľkých orchestrálnych plôch budú viaceré skladby obohatené o rytmickú a atmosférickú elektronickú hudbu, ktorú pripravuje môj spolupracovník Milan Adamec, opisuje svoju hudobnú premenu či skôr vývoj samotná Miriam. Práve Milan Adamec sa na margo nášho pripravovaného albumu vyjadril, že pôjde o album zrelej ženy, dodáva Miriam o albume, ktorý práve v týchto dňoch finalizuje v štúdiu.

Tretí štúdiový album Miriam Kaiser Trio: Tanec strún bude slávnostne predstavený vo štvrtok 8. novembra v bratislavskom Klube pod lampou. Spoločne s albumom sa fanúšikovia môžu tešiť aj na ďalší singel, ktorý vyjde ako sprievodný singel albumu. Samotná autorka svoju pripravovanú štúdiovku opisuje ako konceptuálny typ albumu s príbehom.