Súťaž (ukončená) o Evolve, horúcu novinku Imagine Dragons na CD

Americká štvorica Imagine Dragons vydala v piatok svoj tretí štúdiový album Evolve. Fantastický komplet prinášajúci 11 nových piesní, z ktorého do astronomických výšok úspechu vyleteli už štyri single a ďalšie budú nepochybne nasledovať, môžeš v spolupráci s vydavateľstvom Universal Music teraz vyhrať.

Prvou ochutnávkou z tretieho štúdiového albumu sa začiatkom roka stal aktuálne už hitový singel Believer, ktorý bol tiež vybraný do reklamnej kampane k jednej z nových hier spoločnosti Nintendo. Fanúšikov okamžite dostal pozitívnou energiou, ktorá z neho priam srší. Minulý rok bol pre mňa skutočne najpozitívnejší za celý môj život. Táto pieseň vysvetľuje moje uvedomenie si, že emocionálna bolesť, ktorej som čelil niekoľko posledných rokov, mi skutočne pomohla postúpiť do zdravšieho duševného priestoru. Aj keď vám osud práve nepraje, pomáha, keď človek verí sám v seba, dodal na adresu hitu Believer spevák Dan Reynolds. Believer bol dlhých 6 týždňov po sebe č. 1 na Alternative Radio a prekonal tak trinásťročný rekord v počte odohraní vo svojom formáte. Z trónu tak zosadil Linkin Park so skladbou Faint z roku 2003. Time nazval Believer ďalšou perfektnou hymnou, Entertainment Weekly zas ocenil ohromný refrén a diabolskú basu. Billboard charakterizoval singel ako hymnu, ktorá z váhajúcich optimistov učiní oddaných veriacich.

Koncom apríla kapela vypustila do sveta ďalší singel z albumu Evolve, a to pieseň Thunder, ktorej úspech podporila jedným z najlepších videoklipov poslednej dekády, a ktorej sa veľmi dobre darí aj v slovenských rádiách. Thunder je jasným dôkazom, že napriek obrovskému úspechu kapela nestráca chuť na sebe pracovať a nebojí sa zariskovať zvukom, ktorý by od Imagine Dragons málokto očakával. A ako sa ukázalo, riskovať sa oplatilo. Hoci sa v piesni chlapci odklonili od rockových koreňov, skvelý beat, syntetizátory a auto-tune sú v tomto prípade použité natoľko šikovne, že kapela nestratila ani kúsok zo svojej originality. Práve naopak.

Okrem už spomínaných hitov Believer a Thunder na novom albume nájdeme ďalších 9 piesní, vrátane už zverejnených Whatever It Takes a presne pred týždňom nový album po prvý raz avizujúcu Walking The Wire.

Album Evolve vychádza na CD v štandardnej, ako aj deluxe verzii, ktorá bude mať krásny obal a rozsiahlejší booklet. Koncom leta sa fanúšikovia môžu tešiť aj na priehľadný vinyl. No ešte predtým môžu hviezdnu štvoricu z Las Vegas vidieť naživo v rámci niekoľkých festivalov aj v okolí Slovenska. Konkrétne už o týždeň, v sobotu 1. júla kapela uzavrie festival Volt v Šoproni u susedov v Maďarsku a svojim polnočným koncertom (štart o 23:45 hod.) zas uzavrie prvý deň českého festivalu Colours Of Ostrava, na ktorom s novým koncertným programom vystúpia v stredu 19. júla. Na obe vystúpenia sú ešte k dispozícii posledné lístky.

Výherca súťaže:
Veronika Kollárová, Brodzany

Pravidlá súťaže:
1/ Staň sa fanúšikom FB profilu stránky kukninato.sk
2/ Zdieľaj verejne súťaž o CD Evolve skupiny Imagine Dragons
3/ Do komentárov pod súťaž napíš, či si niekedy bojoval/a s démonmi (riešil/a si nejaký „neriešiteľný“ problém)

Vyhodnotenie súťaže:
1/ Súťaž bude mať jedného výhercu, ktorého vyžrebujeme zo všetkých, ktorí splnia vyššie uvedené podmienky
2/ Súťaž trvá do 2. júla 2017
3/ O deň neskôr vyžrebujeme výhercu a budeme ho kontaktovať z dôvodu zistenia adresy, na ktorú mu poslať výhru
4/ Ak výherca nezareaguje do troch dní od doručenia výzvy, žrebuje sa náhradník
5/ Meno výhercu uverejníme na stránke súťaže (uverejníme meno, ktoré výherca pošle do správy, nie názov FB profilu) v momente, keď budeme mať pohromade kontakty všetkých výhercov, prípadne vyžrebovaných náhradníkov
6/ Výhry sa odosielajú v posledný deň mesiaca, v ktorom bola súťaž ukončená