Miro Jaroš vie, že to zvládneme

Svetom sa v týchto dňoch šíria podporné hymny, prostredníctvom ktorých umelci udržujú kontakt so svojimi fanúšikmi a zároveň ich povzbudzujú, aby tieto náročné dni vydržali. Ruku k dielu priložil tiež slovenský spevák Miro Jaroš. Prostredníctvom novej skladby Zvládneme to sa prihovára svojim najčastejším poslucháčom – deťom a ich rodičom.

Mojím prianím je, aby sme sa hlavne zabavili a povzbudili sa navzájom. Uvedomili si, ako veľmi sa potrebujeme, hovorí Miro Jaroš na margo toho, prečo sa rozhodol vydať pieseň Zvládneme to. Dôležitou úlohou jeho novej skladby je tiež zodpovedať časté detské otázky, ktoré aktuálna situácia priniesla. Myslím si, že je dôležité byť pravdivý a úprimný. Toto obdobie je náročné pre všetkých. Deťom chýbajú kamaráti, ihriská, niektorým rúška prekážajú. Verím, že nová pesnička tiež pomôže to ľahšie zvládnuť, vysvetľuje.

Na začiatku bola básnička, ktorú mi poslala Zuzka Kubašáková, spomína Miro na zrod skladby. Zapáčila sa mi a k textu sa mi v hlave začala tvoriť melódia. Poslal som ju môjmu klaviristovi Marekovi Dankovi, či by ju vedel zhudobniť a ten mi o pár dní poslal návrh, ktorý sa mi páčil. Rozhodol som sa, že pesničku nahrám. Zuzka nám dala voľnú ruku, upravili sme text a v hlave sa mi začali objavovať obrazy. Taký som bol z toho nadšený, že som nevedel zaspať a všetko som si zapisoval na papier pri posteli. V tú noc som vstával aspoň 10-krát. Asi to tak majú všetci umelci, keď ich chytí múza.

Napriek komplikovanej aktuálnej situácii, ktorá nepraje nakrúcaniam, sa Miro podujal vytvoriť ku skladbe aj videoklip. Ten vznikal dva dni v Bratislave a okolí. Prvý deň sme sa vybrali do Borinky, kde sme s malým štábom nakrúcali v krásnej prírode moje spevy. Druhý deň bol zložitejší, nakrúcali sme vo vzorovom byte v Bratislave, ktorý sme si zariadili. Spojili sme ľudí, ktorí sa navzájom poznali. Štáb sa minimalizoval a všetko sa dezinfikovalo, spomína.

Miro oslovil tiež svojich fanúšikov, a vyzval ich, aby mu posielali videá, ktoré budú pozitívne a nakopnú tých, ktorí to potrebujú. Od ľudí nám prišlo asi 150 domácich videí, ktoré sa nezmestili do jedného videoklipu a preto sme ho museli predĺžiť. Teraz máme o dve minúty pozitívnej energie viac, teší sa.

Okrem špeciálneho nového singla Zvládneme to sa Miro počas aktuálnej karantény pustil do viacerých výnimočných a neplánovaných projektov. Zmenil termíny nakrúcania videoklipov, ktoré mali vzniknúť na podporu jeho nového, výberového albumu, ktorý vychádza dnes, 15. mája spolu so šiestimi novinkami. Zároveň pripravuje album pre dospelácke publikum.