Müller s Drobnou pochovali lásku

Richard Müller v roku 2022 vydal nový album Čierna labuť biela vrana (CD / CD Box / vinylová platňa). Album pozitívne prijalo množstvo fanúšikov hudby Richarda Müllera, ale rovnako aj hudobný kritici. Po singloch Všetko je po starom a Zmeškaný hovor, prichádza tretia novinka, spoločne s videoklipom, ku skladbe Na pohrebe lásky. V skladbe spolu so spevákom spieva aj Emma Drobná.

Réžie videoklipu sa zhostil producent albumu Jan P. Muchow, ktorý si ku spolupráci prizval ďalšie renomované mená, ako Alexander Šurkala – kamera, Rola Brzobohatá – produkcia a mnohí ďalší.

Bola to pocta, že so mnou Richard chcel spolupracovať. Človek sa z toho nesmie rozklepať a myslieť na to, aká legenda to je, aké skladby má. Bol som celkom nekompromisný aj v tom, že som oslovil tých najlepších hudobníkov, akých poznám. Ondřej Brzobohatý napísal hudbu ku všetkým skladbám, fantastické texty napísal Peter Uličný. Ich úroveň je taká, že som nepočul toľko skvelých textov pohromade na jednej platni. Mám radosť, ak Richard hovorí, že je to jedna z jeho najlepších nahrávok. Mám z toho dobrý pocit. Láska je téma pre všetkých, nech už máte radi kohokoľvek. Richard aj tvorcovia klipu majú radi všetkých, uvádza na margo spolupráce producent albumu a režisér videoklipu Jan P. Muchow.