D-Fly a multisingel Hold On na 7 spôsobov

Tohtoročnú sériu featuringov s talentovanými kolegyňami zakončil raper D-Fly vo veľkom štýle. Po duetoch RideCarmel ParadiseStayMonikou Bagárovou predstavil projekt Hold On, na ktorom mu hosťovali Veronika Strapková, Kristína Tran, Lea DanisFejbs.

Projekt Hold On je špecifickým hudobným počinom, na slovenskej hudobnej scéne nie veľmi tradičným. Ide totiž o multisingel. Slovenský raper D-Fly (vlastným menom Denis Vlašič) vydal vlani debutový mixtapový album Child Of Blood Diamonds (19. júna 2018) a ako vysvetľuje po jeho vydaní mal výrazne pozitívne reakcie z okolia a od fanúšikov na singel Hold On, ktorý na mixtape vyšiel. Rozhodol sa preto, že tento singel opráši a vymyslí mu nový špeciálny hudobný príbeh.

Podobné multisinglové projekty sú bežné v zahraničí, to ma inšpirovalo. Spomenul som si na nedávny multisingel britského speváka a producenta Chrisa Cornera akka IAMX, ktorý vydal svoj singel Mile Deep Hollow v 7mich rôznych verziách respektíve remixoch. Niečo podobné som chcel priniesť aj na našu scénu, vysvetľuje D-Fly.

Z tohto nápadu napokon vzniklo 7 rôznych verzií singla Hold On, vydaných počas jediného týždňa. Postupne tak Denis vydal novú prerapovanú verziu singla, featuringy s Veronikou Strapkovou, Kristínou Tran, Leou DanisFejbs a tiež vlastnú akustickú prespievanú verziu piesne a napokon aj verziu, ktorú pripravili výhercovia súťaže, ktorú Denis pri tejto príležitosti vyhlásil.

Chcel som ukázať, koľko rôznorodých podôb môže dostať jedna skladba, keď sa jej ujmú umelci z rôznych žánrov, z rôznych svetov s rôznym umeleckým cítením, vysvetľuje. Bolo naozaj zaujímavé pozorovať, ako sa skladba menila, keď sa k nej pripojili rôzni hostia, z ktorých každý ju videl inak, svojimi očami. Rád by som sa touto cestou všetkým hosťom poďakoval za podporu tohto projektu. Vážim si ich čas, talent aj energiu, ktorú do toho vložili. Špeciálne poďakovanie patrí Adamovi Dilejovi, ktorý sa postaral o kompletne všetky vizuály k tomuto projektu, dodáva D-Fly.