Muse sú späť

Britská skupina Muse zverejnila nový singel a zároveň oznámila vydanie albumu. Ich deviata štúdiová platňa Will Of The People vyjde 26. augusta 2022 a okrem aktuálnej novinky Compliance ponúkne aj starší singel Won’t Stand Down.

Album vznikal v Los Angeles a je ovplyvnený rastúcou neistotou a nestabilitou vo svete. Pandémia, nové vojny v Európe, masívne protesty a nepokoje, kolísanie západnej demokracie, rastúce autoritárstvo, lesné požiare a ďalšie prírodné katastrofy, to všetko ovplyvnilo album. Prežívame desivé obdobie, ktoré muselo znepokojiť každého. Album je osobnou navigáciou cez tieto obavy a prípravou na to, čo bude, prezradil spevák Matt Bellamy.

Podľa oficiálnych informácií bude nová kolekcia, ktorej produkcie sa ujali samotní Muse, veľmi pestrá. Možno sa tešiť na dystopický glam-rock, nostalgickú elektroniku a industriálne znejúce pasáže.

Ku singlu Compliance vedúca postava tria hovorí: Vlády, demagógovia, algoritmy sociálnych médií a náboženstvo všetkého druhu nás v období zraniteľnosti zvádzajú, vytvárajú svojvoľné pravidlá a skreslené predstavy, ktorými sa musíme riadiť. Hovoria nám, že iba oni môžu vysvetliť realitu a zároveň obmedzovať našu slobodu, autonómiu a nezávislé myslenie. Sme doslova nútení, aby sme denne produkovali povinné dve minúty nenávisti proti cudzej skupine podľa ich výberu a aby sme zatvárali oči pred našim vlastným vnútorným hlasom rozumu.