Febiopas pod vianočný stromček

Zdroj foto: ASFK

Ako potešiť filmového nadšenca na Vianoce? Darujte pod stromček špeciálny Febiopas na blížiaci sa 24. ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest. Len do 31. decembra 2016 ho možno zakúpiť za zvýhodnenú cenu 10€.

Držiteľovi umožní 10 voľných vstupov na akékoľvek festivalové projekcie počas bratislavského festivalového maratónu od 2. do 8. marca 2017 v Kine Lumière, Kine Mladosť, Foajé, Kine KLAP VŠMU a v Artkine za zrkadlom. Tí diváci, ktorí si zakúpia Febiopas už teraz, budú mať možnosť vzhliadnuť výnimočný festivalový film iba za 1€.

Febiopas možno zakúpiť od dnes v predpredaji prostredníctvom portálu invition.sk a v hlavnom festivalovom dejisku – v Kine Lumière v Bratislave. Po vianočnej akcii sa cena Febiopasu postupne zvýši na dvojnásobok.

MFFK Febiofest prišiel s výhodnými permanentkami po prvý raz minulý rok a zaznamenal u návštevníkov úspech, rovnako ako celý 23. ročník. Ten navštívil rekordný počet divákov –  o vyše tretinu viac ako ročník pred tým. Celkovo až vyše 12-tisíc filmových fanúšikov sa zúčastnilo mesačného festivalového maratónu v 10 slovenských mestách, počas ktorého sa premietlo takmer 150 snímok na 250 projekciách.

MFFK Febiofest prinesie aj tento rok na plátna vyše stovky celovečerných a krátkych filmov v 10 sekciách – väčšina z nich zavíta k slovenským divákom v exkluzívnych predpremiérach priamo z prestížnych zahraničných prehliadok, a publikum bude môcť v premiérach spoznať aj domáce novinky či nahliadnuť do zlatého fondu svetovej kinematografie.

Výber filmov z bratislavskej časti poputuje od 4. marca do 7. apríla 2017 až do 10 slovenských miest – do Košíc, Prešova, Martina, Banskej Bystrice, Levíc, Trnavy, Trenčína, Prievidze, Kežmarku a po prvýkrát aj do Popradu.

Hlavným organizátorom MFFK Febiofest je Asociácia slovenských filmových klubov.