Potvora Vica Kerekeš

Pripravovaný film Indián je plný českých, slovenských a poľských hereckých hviezd. Jednu z hlavných ženských úloh si zahrala sexi Vica Kerekes, ktorá si týmto projektom splnila herecký sen. Vždy totiž túžila po filmovaní s českou legendou Karlom Rodenom, ktorý hrá vo filme dvojúlohu. Vica sa v česko-slovensko-poľskej komédii predstaví ako potvora a negatívnu úlohu si veľmi užila. Premiéra je naplánovaná na september.

Keď mám po prečítaní scenára dobrý pocit a chuť pracovať, tak viem, že je to dobré znamenie. A tento scenár má pre mňa zmysel aj vďaka tomu, že sa v ňom stretávajú rôzni ľudia a ich názory. Niektorí chcú hlavne kariéru, úspech a peniaze a potom je tu zase iná skupina ľudí, ktorí ten život chcú prežiť inak. A dôležité pre nich je to, že na svete nie sú sami. A to sa mi práve veľmi páčilo, že v scenári dochádza k stretu týchto dvoch svetov, prezradila o novom filme Vica Kerekes.

Hneď na začiatku mi tvorcovia povedali, že budem hlavnou negatívnou postavou. A to ma neskutočne potešilo, pretože som ich veľmi nehrala. Často sa hovorí, že hrať kladnú alebo sympatickú postavu nie je taká výzva, takže ja som sa na túto úlohu nesmierne tešila. Vďaka hraniu som si už mohla zažiť veľa iných životov, nielen ten svoj a niekedy mám vďaka tomu pocit, že som na svete už snáď najmenej sto rokov. Práve negatívnu úlohu si naplno vychutnávam. Ale je pre mňa veľmi dôležité, aby som našla pravdu tej danej postavy. Musím sa do nej hlavne absolútne prevteliť, a nie ju odsudzovať. Snažím sa vžiť sa do jej situácie a pochopiť, prečo tak premýšľa, hovorí Vica Kerekes o svojej postave vo filme Indián.

Komédia Indián sa odohráva v súčasnosti. Ondrej je arogantný workoholik a nekompromisný obchodník, ktorý vlastní úspešnú a veľkú firmu. Hlavným zmyslom jeho života sú peniaze. Bohatý investor z Nebrasky chce na okraji Prahy zafinancovať výstavbu luxusných rezidencií v indiánskom štýle. Cestou domov z Ameriky lietadlo prelieta nad indiánskym územím, kde sa pôvodní obyvatelia lúčia so svojim náčelníkom Bielym Jeleňom. Jeho duch nedopatrením vnikne do Ondrejovej mysle. Biely Jeleň v jeho hlave postupne zisťuje, že Ondrejov život je plný klamstiev, pretvárok a chýbajú mu hodnoty. Ponúka Ondrejovi pomocnú ruku na objavenie jeho lepšieho ja. Ondrej ale nič meniť nechce a tak sa začína zaujímavý a neúprosný súboj plný vtipných situácií.