Muse vydali album Simulation Theory

Nahrávka je inšpirovaná sci-fi a estetikou osemdesiatych rokov a je ôsmou radovou platňou kapely. Album už hudobné média nazvali najlepšou, najvýraznejšou a najodvážnejšou popovou nahrávkou súboru. Každá ich skladba je podporená samostatným videom a všetky sú prístupné k nahliadnutiu na špeciálnej webovej stránke.

Viac než kedykoľvek predtým si Muse dali záležať na grafickom spracovaní nahrávky a prizvali k spolupráci významných umelcov. O obal sa postaral výtvarník Kyle Lambert, ktorý má na konte plagáty k filmom a seriálom ako Stranger Things alebo Jurský park. Obal k Super Deluxe balíčku spracoval Paul Shipper, ktorý sa podieľal na grafike k filmom  Star Wars a Avengers.

Kapela nedávno ohlásila turné Simulation Theory World Tour a naši susedia majú tú česť, že budú prvou európskou zastávkou v ich turné. Muse vystúpia v Prahe 26. mája na Letisku v Letňanoch a o dva dni neskôr v Budapešti.

MuseMatt Bellamy, Dominic Howard a Chris Wolstenholme. Ich posledná štúdiová nahrávka Drones vyšla v júni 2015 a umiestnila sa na prvých priečkach rebríčkov v 21 krajinách sveta. Vyhrali s ňou prestížnu cenu Grammy v nominácii Best Rock Album. Muse sa dali dokopy v roku 1994 a od tej doby vydali 7 štúdiových albumov, ktorých sa predalo po celom svete viac ako 20 miliónov kusov. Sú považovaní za jednu z najlepších živých kapiel na svete.