Na českú scénu vstupujú Platonic

Platonic (Autor foto: Adam Lukáš)

Platonic sú štyria talentovaní hudobníci zo severnej Moravy stojaci na základoch punk-rockovej formácie M2E, ktorá svoje prvé nahrávky vydala už v roku 2014. Pod týmto názvom sa rovnako prebojovala do finále talentovej platformy Band Academy televízie Óčko. Zo stoviek kapiel štvorica zaujala hudobnú televíziu, divákov a následne aj vydavateľstvo Universal Music.

Presvedčivá energia, emócie a cit pre silné songy spolu s neprehliadnuteľným charizmatickým spevákom a autorom Davidom Piňosom sú výraznými atribútmi, na ktorých si táto mladá hudobná skupina zakladá.

Ich prvému singlu s názvom Tráva nechýbajú hitové ambície a autor David Piňos o ňom povedal: Singel Tráva vznikol zhruba pred dvoma rokmi, ale dlho zostal ukrytý za stenami našej skúšobne. Je o tom, že sa ľudia opúšťajú kvôli chvíľkovému pocitu, že ich niekde čaká niečo alebo niekto lepší. Uveria tomu natoľko, že potom slepo pália mosty, cez ktoré sa neskôr chcú vracať tam, kde si pred tým mysleli, že už nie je o čo stáť. Song sme po prvýkrát  predstavili minulé leto na slovenskom festivale v Sebechleboch, kde sme sa stretli s veľmi pozitívnymi reakciami. Máme veľkú radosť, že sa teraz dočkal taktiež videoklipu a máme možnosť ho predstaviť ľuďom.