4 Tenori na roztrhanie

Vokálna formácia 4 Tenori je mimoriadnym hudobným projektom na scéne českej pop-music. Zoskupenie tvoria dvaja držitelia ceny Thálie, pop-muzikálová legenda a sólista Národného divadla: Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo a Jan Kříž. Kvarteto osobitých spevákov spojila láska k muzikálom a filmovým melódiám, ale i obdiv k maestrovi Karlovi Gottovi. Každý z nich má vlastnú úspešnú sólovú kariéru, ale vo štvorici sa výborne dopĺňajú, ich hlasy spolu skvelo ladia a získavajú si čoraz viac poslucháčov.

Pôvodne plánované vianočné koncerty 4 Tenorov v pražskom Fóre Karlín, ktoré mali byť symbolickým medzníkom po vydaní ich debutového albumu oceneného Zlatou platňou Supraphonu, sa kvôli pandémii po niekoľkých presunoch uskutočnia na Deň matiek 8. mája 2022.

Speváci tu prvýkrát zaspievajú legendárny hit My Way, ktorý preslávil Frank Sinatra. Sme nadšení, že Paul Anka a ďalší spoluautori vyslovili súhlas s novou českou verziou Žít podle svého, ktorú pre 4 Tenorov napísal Martin Johanna z pražského Studia Dva. Pieseň v priebehu rokov už spievala celá plejáda osobností od Luciana Pavarottiho cez Michaela Bublého až po Hanu Hegerovú. My Way vyjde aj na práve nahrávanom druhom albume 4 Tenorov, ktorého vydanie plánujeme na jeseň. Rozhodli sme sa venovať 200 vstupeniek zdravotným sestrám ako poďakovanie za starostlivosť počas pandémie, kvôli ktorej sa koncert vo Fóre Karlín dvakrát prekladal, opisuje nadšenie z chystaného koncertu manažér Janis Sidovský.

Práve v pražskom Fóre Karlín 4 Tenori prvý raz spoločne zaspievali pod taktovkou dvorného dirigenta Andreu Bocelliho Marcella Rotu v roku 2017. Teraz, po piatich rokoch od svojho vzniku, už ako úspešný a rešpektovaný súbor prinášajú koncertné turné, ktoré okrem iného ozdobí 28. júla jubilejný 100. koncert na hrade Karlštejn. So svojím turné zamieria prvýkrát aj na Slovensko – vystúpia v Košiciach (29. apríl), Lučenci (30. apríl), Ružomberku (1.máj), Banskej Štiavnici (17. júl), Kežmarku (18. júl), Nových Zámkoch (19. júl), v Trenčíne (20. júl) a na Bratislavskom hrade (16. jún). Okrem toho spoločne s ďalšími významnými osobnosťami českej a slovenskej populárnej hudby vzdajú hold Karlovi Gottovi na špeciálnych spomienkových koncertoch, ktoré sa uskutočnia 19. a 20. júna v pražskej O2 aréne.