Na LoveStream vystúpia Rare Americans

LoveStream Festival, najväčšia hudobná udalosť nielen v Bratislave, ohlasuje ďalšieho účinkujúceho, konkrétne na sobotu svojho programu, kde okrem iných vystúpia aj Zoe Wees, Zara Larsson, Lost Frequencies a hlavne Dua Lipa. A práve do tejto sobotňajšej zostavy dnes pribúda ďalšie meno, indie-rocková partička z Vancouveru v Kanade, s raritným názvom Rare Americans.

Rare Americans je kapela, ktorá svojimi chytľavými textami láka od svojho založenia pred štyrmi rokmi stále viac fanúšikov, toto leto vyráža prvýkrát na európske turné, ich videoklipy sú animované a už dnes majú vyše 150 miliónov pozretí.

Kapelu založili James a Jared Priestnerovci pred pár rokmi na dovolenke v Karibiku, kde James viac-menej zo žartu navrhol bratovi, aby spolu napísali nejaké pesničky. Jared súhlasil a dokonca navrhol, nech urobia rovno celý album a práve tak vznikol prvý eponymný album Rare Americans.

Jared s kapelou nevystupuje a podieľa sa na úspechu síce iba ako spoluautor, ale čo je na tejto americko-kanadskej kapele najzaujímavejšie pre nás, že v nej hrajú na gitary aj dvaja Slováci ako repa: Ľubo IvanJán Čajka. Skupinu ojedinelých Američanov dopĺňa bubeník Duran Ritz a práve v tejto zostave už majú za sebou slušnú fanúšikovskú základňu, na konte tri albumy a niekoľko singlov. Najznámejším z nich je skladba Brittle Bones Nicky s takmer 65 miliónmi vzhliadnutí na videosieťach.

Ostatný tretí album s jednoduchým označením 3 je doplnený o 8 vzájomne súvisiacich animovaných videoklipov, ktoré stavajú na farebnom a animovanom vesmíre plnom postáv a príbehov s názvom Crooked City. Ich príbehy si nájdu fanúšikov medzi každým, kto sa ocitol niekedy na dne a potreboval povzbudiť. James Priestner hovorí: Snažíme sa inšpirovať a posilniť našich fanúšikov, sme nezávislá kapela, trochu smoliari a myslíme si, že veľa našich fanúšikov sa cíti presne tak isto…

Slovenskí fanúšikovia Rare Americans sa môžu tešiť na ich koncert v sobotu 11. júna na LoveStream Festivale v Bratislave.