Na novom festivale vystúpi Chris Norman

Na festivalovej mape Slovenska pribudla novinka. Festival Partnerstva vypukne v malebnej obci Martovce (okres Hurbanovo) na juhu Slovenska 5. a 6. augusta 2022. Nový festival oslávi ľudovú kultúru a tradície národov Maďarska a Slovenska. Na akcii zahrajú Kandráčovci, Kollárovci či Lúčnica. Z maďarskej scény vystúpia Csík Zenekar alebo Apostol či Lagzi Lajcsi. Hlavnou hviezdou festivalu ale bude legendárny britský spevák Chris Norman.

Festivalom chceme na územia, kde žijú a stretávajú sa dve národnosti priniesť podujatie, ktoré poskytne na jednom mieste možnosť vidieť a zažiť hudobný program pretkaný tradičným ľudovým umením oboch národností. Miesto konania obec Martovce poskytuje jedinečnú lokalitu a technické zázemie pre organizovanie takéhoto typu podujatia. Táto akcia má za cieľ dlhodobo niesť hlavnú myšlienku udržateľnosti kultúrnej minulosti a historických tradícií, vysvetľuje organizátor podujatia Dušan Drobný.

Hudba je mojou súčasťou od malička. Už ako úplne malý chlapec som sedel pri rádiu a spieval si. Mojou srdcovkou navždy zostane hudba 60-tych rokov. Na obdobie, keď som hral so Smokie, spomínam veľmi rád. Boli to pekné časy, dodnes som v kontakte s členmi kapely. Takže hoci je to pre mňa už minulosť, je to súčasťou môjho života, prezradil hitmaker Chris Norman, ktorý bude na festivale špeciálnym hlavným hosťom a ktorý sa na Slovensko vracia pravidelne, pretože ho tu zakaždým víta nadšené a energické publikum.