Na Szigete vystúpia Dua Lipa, Calvin Harris, Major Lazer a iné hviezdy

Prvými známymi headlinermi tohtoročného SzigetuDua Lipa, Calvin Harris, Kings Of Leon, Major LazerThe Strokes. Organizátori festivalu, ktorý bude v Budapešti od 5. do 11. augusta, oznámili takmer 80 mien, medzi nimi aj A$AP Rocky, Tom Walker, Mark Ronson, Khalid, FKA Twigs, Foals, Foster The People, Keane, Stormzy a veľa, veľa ďalších. V predaji sú permanentky, aktuálna cena 7 dňovej permanentky vychádza 43 € na deň, ceny vstupeniek sa budú zvyšovať 3. marca.

Po parádnom debute na Szigete pred dvomi rokmi sa na Ostrov slobody vráti tento rok Dua Lipa, jedna z naj (najstreamovanejších, najhranejších, najoceňovanejších) speváčok súčasnosti. Po debutovom albume plnom hitov ako Be The One, IDGAF či One Kiss, Electricity, plánuje táto mladá Kosovčanka žijúca v Londýne na tento rok novinku, z ktorej je už známy singel Don´t Start Now, ktorý patrí medzi najhranejšie skladby aj na Slovensku. Už jej debut na Szigete 2018 sa tešil skvelým ohlasom fanúšikov a inak to nebude ani tento rok.

Na Sziget 2020 sa vráti aj osvedčený hitmaker Calvin Harris, ktorý má na konte spolupráce s najväčšími svetovými hviezdami ako Rihanna (We Found Love), Dua Lipa (One Kiss) či Sam Smith (Promises). Škótsky DJ, producent a skladateľ predviedol na Ostrove slobody vždy skvelú šou a fanúšikovia sa môžu tešiť na skvelú zábavu v podaní viacnásobného držiteľa Grammy a he Brit Award aj tento august.

Až dvakrát sa na Szigete predstaví niekoľkonásobný držiteľ Grammy Diplo – raz so svojou vlastnou šou a aj ako súčasť jamasko-amerického elektronic dance tria Major Lazer. Na Sziget sa po piatich rokoch vrátia aj americkí rockeri Kings Of Leon. S úplne novým albumom na Sziget pricestujú aj newyorské indie legendy The Strokes, raperi A$AP Rocky a Stormzy, z Británie pricestujú aj spevák a skladateľ Tom Walker, hudobník, DJ a producent Mark Ronson a mnohí ďalší.

Sziget festival nie je len o headlineroch a hudbe. Festival je plný umenia a zábavy, Ostrov slobody ponúka divadelné predstavenia, akrobatický cirkus, umelecké inštalácie, športoviská či preslávenú Sziget pláž. Už 28. ročník festivalu, ktorý každoročne potvrdzuje, že oprávnene patrí medzi najlepšie európske festivaly, sa bude konať od 5. do 11. augusta. Aktuálne sú v predaji Early Bird permanentky za najvýhodnejšie ceny. Bližšie informácie o festivale a vstupenkách nájdete na oficiálnej festivalovej stránke.