Na vinyle vyšiel album skupiny Team s hitmi Severanka a Držím ti miesto

V poradí tretí radový album legendárnej slovenskej rockovej skupiny Team je podľa mnohých odborníkov i fanúšikov jej najlepšou nahrávkou. Album s názvom Team 3 pôvodne vyšiel v roku 1990 a aktuálne vychádza s remastrovaným zvukom v CD reedícii, a rovnako aj na vinylovej platni, čím dopĺňa už predtým na vinyle vydaný debut TeamPrichytený pri živote.

V dobe vydania albumu bol Team na vrchole popularity, skupina opakovane získala federálneho Zlatého slávika, pričom toto ocenenie zároveň získal aj jej frontman Pavol Habera v kategórii spevákov. Veľká pohoda, v ktorej sa skupina nachádzala, sa premietla aj do nahrávania tohto titulu. Album prináša 11 špičkových skladieb kmeňových autorov skupiny, medzi nimi aj megahity Severanka a Držím ti miesto. Všetky piesne otextoval najbližší textársky spolupracovník skupiny Daniel Hevier.

K najväčšiemu hitu albumu Držím ti miesto napísal textár Daniel Hevier viac, ako desať refrénov. Ja som mu ich stále vracal, že to nie je ono, až konečne doniesol slogan Držím ti miesto, spomína spoluautor a producent albumu Július Kinček a dodáva:  V tejto piesni spieva záverečný zbor niekoľko desiatok členov a členiek fan clubu skupiny. Zbor sa nahral na seba niekoľkokrát, pridal sa štadiónový ruch z nejakej zahraničnej rockovej nahrávky a vzniklo tak mohutné chorálové finále piesne i celého albumu.

Zaujímavosťou je, že album Team 3 bol nahrávaný v štúdiách vydavateľstva Opus, avšak vyšiel v dvoch vydavateľstvách – ako titul vydavateľstva Opus na Slovensku a titul Tommü Records v Čechách. Bol to dôsledok prvých zmien v československom hudobnom priemysle po Nežnej revolúcii. Album sa nahral pôvodne pre Opus, ale Tommü Records, ako prvá šťuka medzi zabehnutými socialistickými vydavateľmi ponúklo skupine lepšie podmienky a Team si želal ako vydavateľa Tommü Records. Výsledkom bol nadčasový a výnimočný koprodukčný kompromis medzi obidvoma vydavateľstvami.