Dva dôvody na návštevu kina

Skráť to, zlato

Distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia prináša tento týždeň hneď dve zaujímavé filmové novinky, ktoré si zaslúžia pozornosť. Tak trochu romantická komédia Skráť to, zlato a tak trochu animovaná (ne)rozprávka Červená črievička a 7 statočných. Oba filmu prichádzajú do kín od 8. júla.

Skráť to, zlato
Teddy (Rafe Spall) je notorický leňoch. Jeho dni sú väčšinou jeden za druhým naplnené nudou a flákaním. Stretnutie s tajomnou cudzinkou (Zahra Newman) však všetko zmení. Z jeho života sa stáva, doslova chvíľková záležitosť. Ráno po svadbe s milovanou Leannou sa Teddy zobudí a skôr ako sa nadeje, zistí, že po pár minútach jeho život skočil o rok dopredu. Majú deň prvého výročia ich svadby a Leanna má krátko pred pôrodom. Teddymu prešiel rok, ktorý si nepamätá, že by prežil. Jeho život sa rozpadá a pre Teddyho začínajú šialené preteky s časom. S pomocou svojho najlepšieho priateľa Sama sa Teddy snaží počas pár chvíľok dať dohromady všetko čo sa pokazilo. Musí sa naučiť žiť svoj život vo vzácnych okamžikoch, aby získal späť ženu, ktorú miluje i keď by to malo byť i len na pár sekúnd. Romantická komédia Skráť to, zlato od režiséra, scenáristu a herca Joshe Lawsona s ľahkosťou a odzbrojujúcim vtipom rozpráva o tom, že každý okamžik v živote za niečo stojí.

Červená črievička a 7 statočných
Bacuľka Snehulienka nájde pár kúzelných červených črievičiek, ktoré ju premenia na chudučkú krásavicu. Má to ale jeden háčik. Črievičky patria zlej čarodejnici a tá, keď zistí, že zmizli, použije všetky kúzla a čary, aby ich dostala späť. Akoby nestačilo, že má Snehulienka plné ruky práce s čarodejnicou, do cesty sa jej musí ešte pripliesť sedem neodbytných trpaslíkov, ktorí od nej chcú pusu. Pokiaľ totiž títo zelení krpci dostanú bozk od krásnej ženy, bude zrušená ich kliatba a z nich sa znovu stanú udatní princovia. Ale čo je vlastne krása? Pochopí Snehulienka a jej sedem statočných spoločníkov, čo krása skutočne znamená? Animovaný rodinný príbeh Červená črievička a 7 statočných je od spolutvorcov filmov Ľadové kráľovstvo a Vaiana.