Najkrajšia Helena

Pri príležitosti významného životného jubilea vydáva česká popová ikona Helena Vondráčková 3CD pomenované súhrnne Nejkrásnější na světě je láska. Spevácka ikona si tak ku krásnemu sviatku nadelila mimoriadnu kolekciu, na ktorej nájdeme výber tých najlepších a najkrásnejších piesní o láske, ktoré za svoju veľkolepú kariéru stihla vydať.

A nielen to! Medzi 62 nahrávkami poslucháči nájdu taktiež pätnásť doposiaľ nevydaných skladieb a jednu úplne novú pieseň s názvom Pojď se mnou hledat modrý květ, ktorú nahrala špeciálne pre tento album.

Ja takmer o ničom inom v živote nespievam, hovorí Helena Vondráčková o tom, prečo zvolila práve takýto koncept albumu. V mojom nesmierne pestrom spevníku by sa čestných výnimiek našlo ozaj iba niekoľko. Téma lásky je totiž najdôležitejšou témou väčšiny piesní. S takým silným citom, akým je láska, sa dá pracovať donekonečna a v akomkoľvek veku, odkazuje fanúšikom.

Na troch CD sa nachádza 62 piesní, vrátane pätnástich doposiaľ nevydaných skladiebnový singel Pojď se mnou hledat modrý květ, ktorý vznikol v spolupráci s textárom Josefom Peterkom a skladateľom Karlom Maříkom, ktorý má na svedomí aj zatiaľ posledný Helenin radový album s názvom Tvrdohlavá.

Poslucháč nebude ochudobnený ani o balady, muzikálové árie, či filmové piesne legendárnej českej speváčky. Každý disk navyše obsahuje špeciálny live bonus, takže sa možno tešiť napríklad na duet s Karlom Gottom zo spoločného turné, na Heleninu interpretáciu slávneho hitu The Power Of Love alebo francúzsky šansón Parlez-moi d’amour. Na albumoch je taktiež niekoľko duetov s renomovanými hosťami, medzi ktorými nemôže chýbať už spomínaný Karel Gott, ale aj Lucie Bílá, Waldemar Matuška, Jiří Korn, Richard Müller, Michal David, Bára Basiková, David Hasselhoff a ďalší.

Vybrať tie najkrajšie love songy aj vzhľadom k tomu, že väčšina mojich piesní je o láske bola ťažká úloha. Nakoniec sa to podarilo. Snáď táto kolekcia pesničiek o láske prinesie trochu radosti do súčasnej zložitej doby, uzatvára medzinárodne najúspešnejšia a najpredávanejšia česká speváčka všetkých dôb vydanie narodeninovej kolekcie Nejkrásnější na světě je láska.