Mirai vezú prekvapenie

Najúspešnejšia česká skupina Mirai štartuje o mesiac slovenské turné. Sympatickí hudobníci sa po roku vracajú do našich klubov a tešia sa na slovenčinu aj slovenské dievčatá. Nebudú chýbať hity Když nemůžeš přidej, Vedle tebe usínam, Chci tančit, ale aj novinky z nového albumu, a to na piatich koncertoch, v Bratislave (23. marec), Trenčíne (5. apríl), Žiline (6. apríl), Košiciach (11. apríl) a Nitre (12. apríl). Na minuloročnom turné Slovákov prekvapili coverom hitu Je to vo hviezdach a prekvapenie si pripravili aj tento raz.

Vždy sme hrali takmer bezvýhradne v Česku a v poslednom čase veľké štadióny, to bol náš sen. Zároveň to ale znamenalo, že sme sa zamerali na  obrovské koncerty a nezahrali sme si kluby alebo iné menšie priestory. Vždy potom tak trochu chcete, čo nemáte. A kluby sú niečo, na čom sme vyrástli a kde sme začali. Naozaj veľmi sa tešíme na slovenské turné. Bude to intímny a intenzívny zážitok, ako sa patrí. Myslím si totiž, že ta intenzita z klubov je nenahraditeľná. Keby som sa mal rozhodnúť, či pôjdem na koncert svojej obľúbenej kapely do klubu alebo do Wembley, tak si jednoznačne vyberiem klub, prezradil líder kapely Mirai Navrátil.

Zahráme novinky z pripravovaného albumu. Neradi sa opakujeme a na každé turné chystáme úplne novú show a playlist. Ono to potom viac baví aj nás. A neviem si predstaviť, že by sme nezahrali naše najväčšie hity. I keď to, čo je hit v Česku, nemusí platiť na Slovensku, takže k tomu pristupujeme trochu inak. Na minuloročnom turné sme zahrali Je to vo hviezdach od Paľa Haberu a aj tentokrát máme vymyslené slovenské prekvapenie. Ale aké, zatiaľ neprezradím, príďte a uvidíte, s úsmevom pozýva Mirai Navrátil.

Tešíme sa na slovenčinu, slovenské dievčatá a pocit, že dobývate tam, kde nie ste vlastne hviezdy ako u nás doma. Je to taký návrat späť na zem a to nás hrozne baví. Napríklad minulý rok v Košiciach sme v jednom punkovom klube dohrali a oni to tam potom prestavali na hospodu. A prišli štamgasti a my sme tam s nimi sedeli. Nikto neriešil, či sme kapela, či sme slávni alebo či sa neodfotíme. Bol to príjemný pocit slobody, konštatuje Mirai.

Nora Krchňáková / NK Factory