Chris Corner sa vráti do Bratislavy

Britský spevák a producent Chris Corner a.k.a. IAMX vydal svoj posledný štúdiový album Alive In New Light 2. februára 2018. Slovenským fanúšikom ho predstaví naživo takmer presne o rok na to, v bratislavskom  Ateliéri Babylon totiž vystúpi v nedeľu 10. februára 2019.

Po úspešnom boji so silnými depresiami, ktoré sa stali hnacím motorom jeho posledných dvoch albumov, sa Chris Corner vrátil vo februári tohto roka s novým štúdiovým albumom Alive In New Light. Sám autor označil album ako kinematografickú oslavu svojho oslobodenia od démonov, ktorí ho dlho trápili. Štúdiovku opisuje ako svoje poďakovanie fanúšikom a zároveň ako pozvánku do novej fázy projektu IAMX’s – do fázy intoxikačnej cesty sebaobjavovania.

Aktuálne turné nesie názov Mile Deep Hollow Eurotour podľa skladby Mile Deep Hollow, ktorá bola predstavená v americkej sérii televíznej stanice ABC How To Get Away With Murder ako Chrisova v poradí už pätnásta skladba v tejto TV sérii.

Chris Corner album nahral, naspieval a zmixoval vo svojom obytnom prívese v kalifornskej púšti, ktorý je jeho fanúšikom už roky dôverne známy ako umelcovo obľúbené útočisko. Pre púšť je typický tzv. white noise (biely hluk – náhodný signál, ktorý má rovnakú intenzitu na rôznych frekvenciách – pozn. autora), vysvetľuje Chris. Môžete sa doslova stratiť v detailoch produkovania a mixovania. Je to jednoducho ticho, hovorí na margo tvorby deviatich úderných nových skladieb. Kreatívny proces opisuje ako mučivý a oslobodzujúci zároveň: Keď sa vypíšete zo svojej bolesti, prichádza úľava. Šťastie je ako nejaká zručnosť. A ja som najšťastnejší, keď aktivujem schopnosti, ktoré ma udržiavajú v rovnováhe.

Multitalentovaný britský spevák, skladateľ, producent a multi-inštrumentalista sa naposledy predstavil na Slovensku so svojou koncertnou šou k albumu Metanoia v roku 2016.